Sonraki Önceki
GENÇLERLE FESTİVALDEYİZ…

Bu yıl ikincisi düzenlenen Gençlik Festivali yoğun bir katılımla start aldı. Açılışını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştirdiği, 4-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yenikapı Meydanı etkinlik alanında devam eden festivalde; Spor, sanat, kültür, teknoloji ve daha birçok alanda onlarca etkinlik gerçekleştirildi.

İstanbul Gençlik Festivalinde Darülaceze Başkanlığı'mız da açtığı stantla yer aldı.

“Keşke demeyelim” başlığı altında; Uluslararası Vuslat Platformu Darülaceze Sakinleri ile Gençleri bir araya getirdi ve Darülaceze sakinleri yaşanmışlıklarını gençlere paylaştı.

Darülaceze sakinleri Rehabilitasyon biriminde yapmış oldukları uğraşılarını buradaki standda da uygulayarak, gençlerle sohbet etti.

Darülaceze İdare Meclisi Üyelerimiz ile Vuslat Platformu Yönetim Kurulu üyeleri mesleki tecrübelerini gençlerle paylaştı. 

Bu kapsamda; aynı zamanda İBB Meclis Üyesi ve Dış İlişkiler Komisyonu ile Uluslararası Vuslat Platformu’nun Başkanlığını yapan Başkanımız Yüksek Mimar Sayın Hamza Cebeci, Darülaceze İdare Meclisi Üyesi, Uluslararası Vuslat Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Emekli Savcı Sayın Hasan Şahin, Darülaceze İdare Meclisi Üyesi Avukat Sayın Namık Ayhan, Darülaceze İdare Meclisi Üyesi  Yrd.Doç.  Sayın Şerif Esendemir ile İBB Meclis Üyesi Sayın Hikmet Öztürk gençlerle birlikte oldu.,

Fuar kapsamında sakinlerimizin Rehabilitasyonda yapmış oldukları ürünler de sergilendi.  

Bu sergi ile ilerlemiş yaşlarına ve de çeşitli fiziksel dezavantajlarına rağmen insanların hayattan kopmayarak üretime katılabildikleri gençlere sunuldu.

Standımız gençlerimiz tarafından büyük ilgi gördü. Başkanımız Hamza Cebeci TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Sayın Bilal Erdoğan ve eşini ağırladı.

Sayın Erdoğan atölye çalışması ile stantta yer alan sakinimiz Orhan Kıran'ın yaptığı çalışmaya ilgi göstererek sohbet etti. 

Başkanımız Cebeci, İstanbul Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Hamdi Çamlı, Sayın Hasan Turan, Kadem Başkan Yardımcısı Sayın Sümeyye Erdoğan ve Eşi, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Pendik Belediye Başkanı Sayın Dr. Kenan Şahin, Sancaktepe Belediye Başkanı Sayın İsmail Erdem, Beyoğlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Misbah Demircan, Susurluk Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Hızlıoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen, Eski Milli Güreşçimiz Sayın Hamza Yerlikaya, Almanya’dan CDU Partisi’nin Üyesi ve APD temsilcisi Sosyal Pedegog Taner Cengiz Satır ile stantımızı ziyaret birçok misafiri ağırladı. Başkan Yardımcımız Ahmet Malatyalı ve Darülaceze Başkanlık Koordinatörü Mehmet Ayhan Ömeroğlu da ziyaretçilerle ilgilendi.

Başkanımız Hamza Cebeci, ziyaretçilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Listeye Geri Dön

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.