Sonraki Önceki
WİTTKE: “TAKDİRE ŞAYAN İNSANLARSINIZ”

Darülaceze buluşmalarında Alman Siyasetçi Oliver Wittke konuk oldu.

Hıristiyan Demokrat Birliği (CDU) üyesi Gelsenkirchen Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Şehircilik ve Ulaştırma Bakanlığı görevinde bulunan ve halen Gelsenkirchen milletvekili olan Alman siyasetçi Oliver Wittke " Darülaceze Buluşmaları"na konuk oldu.

Alman siyasetçi Oliver Wittke, Başkanımız Hamza Cebeci’ye: “Sizler çok insani, çok yardım sever takdire şayan insanlarsınız.” dedi.

Almanya CDU Hristiyan Demokrat Partisi Meclis Üyesi Sosyal Pedagog Taner Cengiz Satır'ın tanıtma konuşmasının ardından söz alan Wittke: "Gelişmiş bir milletin, gelişmişliğini nasıl tespit edebiliriz, o toplumun en zayıflarıyla en güçlüleri arasında ki münasebet ile tespit edebiliriz. Burada sizin yaşlılarla, yetim çocuklarla, yardıma muhtaç insanlarla olan münasebetinizi gördüm. Bu sizin sadece gelişmişliğinizi göstermiyor, aynı zamanda çok insani, çok yardım sever takdire şayan insanlar olduğunuzu da gösteriyor.

120 yıldır burada başarıyla geçirdiğiniz bu insancıl müesseseyi kopyalayarak aynısını Almanya'ya sunmak çok büyük bir zenginlik olur. Geçmişte yönetenler el ele vererek bir şeyler yapmışlar şu an da mesuliyet taşıyan insanların yine el ele verip böyle güzel yerleri bir arada tutmaları çok güzel olur.

Sizleri Almanya'ya davet ediyorum, gelin burada yaptığınız güzel işleri ve kendi hikayenizi anlatın.” dedi.

Sohbet sonunda Başkanımız Hamza Cebeci, Wittke'ye Darülaceze sakinlerimizin Rehabilitasyon atölyelerinde ürettiği el emeği ürünlerini hediye etti.

 
Listeye Geri Dön

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.