Sonraki Önceki
BAKANIMIZ KAYA, DARÜLACEZE SAKİNLERİ İLE BİRLİKTE İFTAR YAPTI

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’nın himayelerinde gerçekleştirdiğimiz iftar yemeğine İBB Meclis Üyelerimiz,Darülaceze İdare Meclis Üyelerimiz, sakinlerimiz ve çalışanlarımız katıldı.

İftar öncesinde Darülaceze İdare Meclis Toplantısına başkanlık eden Bakanımız çalışmalar hakkında bilgi aldı. Toplantının ardından iftar alanına gelen Bakanımız sakinlerimizle tek tek ilgilenerek, sohbet etti.

Yemek Öncesi konuşmalarını gerçekleştiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya, "Ülkemizdeki pek çok yeniliğin mimarı veya ilham kaynağı olan Abdülhamit Han'ın kurduğu Darülaceze, kurulduğu günden bu yana merhameti, şefkati, yardımlaşmayı, ihtiyacı olanları korumayı kendisine ilke edinmiştir. Bugüne kadar 30 bini çocuk olmak üzere toplam 72 bin kişiye burası şefkat yuvası olmuştur. Halen 511 insanımız, kuruluş felsefesinden ödün vermeden burada hizmet görüyor." dedi.

Kaya, Darülaceze sakinleriyle bir araya geldiği iftar programında yaptığı konuşmada, ramazanın bereketini paylaştıklarını söyledi.

Kendilerini adeta ulu bir çınarın gölgesinde hissettiklerini vurgulayan Kaya, "Sizlerin gölgesine, sizlerin birikimlerine her daim ihtiyacımız var. Sizlerin varlığı bizlere her zaman güç veriyor. Sizlerle ne zaman bir araya gelsek enerjimiz, çalışma iştahımız artıyor. Sizleri burada, mutlu, sağlıklı, üretken ve iyi bakılırken görmek, bizim için çok önemli. Bu ülke, sizlerin emeği, alın teri ve dualarıyla bugünlere gelmiştir." diye konuştu.

Ramazanın manevi ikliminde yine bir arada olduklarını aktaran Kaya, gönül köprülerini güçlendirmeye, muhabbeti daim kılmaya geldiklerini dile getirdi.

Şefkat ve merhameti, yardımlaşmayı kendisine ilke edinen, iyilikle yoğrulmuş kadim bir medeniyetin mirasçıları olduklarını belirten Kaya, şöyle devam etti:

Darülaceze'nin önemli bir misyon üstlendiğine vurgu yapan Kaya, "Darülaceze din, dil, ırk, cinsiyet ve mezhep farkı gözetmeksizin cami, kilise ve havrasıyla dünyada eşi benzeri olmayan bir hayır kurumudur. Bu, medeniyetimizin insanların dini inançları konusunda da ne kadar hoşgörülü ve koruyucu olduğunu göstermektedir." dedi.

Peygamber Efendimizin "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır" hadisini anımsatan Kaya, 15 yıldır bu inançla "Halka hizmet, Hakk'a hizmettir" anlayışını kendilerine ilke edinerek hizmet ettiklerini vurguladı.

Başta Sultan Abdülhamit Han olmak üzere Darülacezenin imar ve inşasında, bugünlere ulaşmasında emeği olanları minnetle yad eden Kaya, Darülaceze sakinlerimizin Ramazan Bayramı'nı tebrik ederek huzurlu bir bayram geçirmelerini diledi.
Oruçlar açıldıktan sonra Darülaceze İdare Meclis Üyelerimiz adına Fuat Kulaçoğlu söz alarak ‘’ Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden azabından kurtuluş olan, paylaşma kardeşlik ve sevgi bağlarının yoğunluk kazandığı, birlik ve beraberliğin güçlendiği ramazanı uğurluyoruz. İftar yemeğimize katılan herkesi selamlıyorum.’’ dedi.
İBB CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Yurtsever de ‘’ Allah ibadetlerinizi kabul etsin. Yüzyıllardır hizmet veren bu ulvi kurumda iftara davet ettiğiniz için teşekkür ederiz. Allah kimseyi ihtiyaç sahibi yapmasın ama böyle yerlerin eksikliğini göstermesin. Hepimiz ibadetlerimizi yaparken ahlaklı ve faziletli olmamıza da özen göstermemiz gerektiğini düşünüyor, yaklaşan bayramınız şimdiden tebrik ediyorum’’ dedi.
İBB AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan ise ‘’ Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Mübarek ayın son iki gününe girdik, Allah yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etsin. Aile mutluluğunu aynı masada paylaşmış olduk. Bunun için Başkanımız Hamza Cebeci’ye teşekkür ediyorum. Bayramın hepimize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.
Son konuşmayı yapan Başkanımız Hamza Cebeci ‘’ Bu akşam yaptığımız iftara davet ettiğimiz herkes icabet etti. İBB Meclis üyelerimizin katılımının yoğun olması bizleri çok mutlu etti. Darülaceze ile alakalı anlatacak çok şeyimiz var. Yaptığımız her şeyde Büyükşehir Belediyemizin katkıları da çok büyük.Kurumuza maddi manevi desteği olan herkese şükranlarımızı sunarız’’dedi.

İftar yemeği toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Listeye Geri Dön

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.