Sonraki Önceki
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ADNAN YÜKSEL KURUMUMUZDA “İNSAN BEYNİNİ ANLAMAK” KONULU KONFERANS VERDİ

Kültür Merkezimizde gerçekleşen “İnsan Beynini Anlamak” başlıklı konferansına; Rektör Yardımcısı ve 25. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Prof. Dr. Sevim Savaşer, Başkanımız Hamza Cebeci, İdare Meclis Üyelerimiz Namık Ayhan, Hasan Şahin, Şerif Esendemir, Yalova 24. Dönem Milletvekili Temel Coşkun, İspark Kurucu Genel Müdürü Kadir Gurbetçi, İstanbul Düzceliler Derneği Başkanı İlyas Çelebi, gönüllülerimiz ve personelimiz  de katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Başkanımız Hamza Cebeci; “Birini Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Yüksel Bey ile birlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Savaşer Hanım çok yoğun mesaisine ve programına rağmen davetimize icabet ettiler, bizleri kırmadılar teşrif ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.”dedi. Başkanımız Cebeci, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çalışmalarına başlanan Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri ile ilgili de bilgi verdi. Bu projenin dünyada bir benzerinin daha olmadığını ifade etti.

Başkanımızın Cebeci’nin konuşmasının ardından kürsüye gelen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Savaşer yaptığı konuşmada, manevi değeri yüksek böyle bir kurumda çalışmanın büyük bir keyif olduğunu söyledi.

Biruni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Yüksel konuşmasına, Başkanımız Hamza Cebeci’ye daveti için teşekkür ederek başladı.

Zeka ile akıl arasındaki farka değinen Prof. Dr. Yüksel, Zekanın doğuştan ve değiştirilemez, akılın ise değişken olduğunu söyledi. 

Yüksel konuşmasına şöyle devam etti. “Allah Kur’an’ın bir çok ayetinde “Hiç ekletmez misiniz?” der. İnsanoğlu çok mükemmel bir varlıktır. Sırlarla doludur. İşin hikmetini anlamazsak bomboş yaşarız. Gözlerimizle nasıl görürürüz, kulağımızla nasıl işitiriz, bunları bilmemiz gerekli. Gözümüzün görmesi gereken, kuşağımızın duyması gereken, dilimizi söylememiz gereken şeylerle doldurmazsak o zaman beynimiz hata verir.”

Biruni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Yüksel, “Bizim çok çalışmamız lazım. Batı Batı diyoruz ama adamlar çalışmış. En iyi Batıdan çıkar, en iyi Batı bilir. Şimdi yeni yeni ‘biz de varız’ dedik. Ama bedava yok çalışacağız. Artık bize cesaret geldi. Ama bedava yok. çalışacağız. Bu seminerden sonra çocuklarımızı televizyondan ve bilgisayardan uzak tutacağız. Çocuklarımızla konular üzerine tartışacağız.”diyerek konuşmasını tamamladı. 

Konferansın ardından Başkanımız Hamza Cebeci, Rektör ve Rektör Yardımcısına günün anısına sakinlerimizin ürettiği el işinden hediyelerden takdim etti.

Listeye Geri Dön

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.