Sonraki Önceki
BASIN AÇIKLAMASI
sözcü.com.tr'de 25 Aralık 2018 tarihinde Bora Erdin tarafından hazırlanan ve https://goo.gl/ADC9nm linkte yeralan “Aile Bakanlığı Darülaceze’nin parasını dövize yatırmış” başlıklı yayında ifade edilenler yanlış ve eksik ifadelerden oluşmakta, dolayısıyla yalan haber hükmündedir.

Darülaceze Başkanlığı, Sayın Cumhurbaşkanımızın döviz hakkındaki çağrısına uyarak, “Bağış Hesaplarında” bulunan dövizi TL’ye çevirmiştir.

Ekim 2018’de gerçekleşen bu işlem Darülaceze Başkanlığımızın her ay yayınlamakta olduğu “Darülaceze Bülteni Eylül 2018” sayısının 2. sayfasında haberleştirilerek kamuoyuna duyurulmuştur.


 
Yukarıda belirtildiği gibi kurumumuza Mart 2017 - Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılan bağışlar, Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyularak TL’ye çevrilmiştir.
 
Söz konusu yayında; “Devlet millete ‘dövizini bozdur’ derken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Darülaceze’nin parasını dövize yatırdı. ” şeklinde belirtildiği gibi bir döviz alımı kesinlikle yapılmamıştır.

Darülaceze Başkanlığı, 1895 yılında Sultan II. Abdülhamit Han tarafından kurulduğu günden bugüne 30.000’i çocuk olmak üzere toplam 72.000 kişiye kuruluş felsefesinden ödün vermeden din, dil, ırk, cinsiyet ve mezhep farkı gözetmeksizin hizmet eden dünyada eşi benzeri olmayan bir hayır kurumudur.

Kurumumuz; verdiği hizmetin önemini bilen, ülkesini ve milletini seven, liyakat sahibi yöneticiler tarafından son derece şeffaf bir şekilde yönetilmektedir. Kurumumuzdaki tüm gelişmeler yayın organlarımız tarafından sürekli olarak kamuoyuyla paylaşılmaktadır.

Sözcü Gazetesinin sozcu.com.tr adresli web sayfasından yapmış olduğu yayında belirtilen tüm iddiaların asılsız olduğu, Darülaceze’nin 124 yıllık geçmişinde hiç bir şekilde dövize yatırım yapılmadığı, durumunun yukarıda belirttiğimiz gibi olduğu tüm kamuoyuna duyurulur.

DARÜLACEZE BAŞKANLIĞBASIN OFİSİ
Listeye Geri Dön

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.