Sonraki Önceki
“Kurban teslimiyettir”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanlığı’nda geleneksel personel bayramlaşması yapıldı.

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla erkene alınan Kurumun geleneksel bayramlaşmasına Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan ile Darülaceze İdare Meclisi Üyesi Zehra Sevingen Sağır katıldı.

Bayramların insanların birbirlerine karşı; sevgi, saygı, muhabbet ve adanmışlığın dışa vurmuş hali olduğunu söyleyen Bayhan, yakınlarımıza en yakın olmanın zamanının bayramlar olduğunu söyledi.

Bayramların tatil köylerinde geçirilen tatillere dönüşmesinden  rahatsız olduğunu belirten Bayhan, "anamız, babamız, sevdiklerimiz, dostlarımız var iken tatil beldelerini seçmekten öte mümkünse büyükleriyle tatil yapmaları bu mümkün değilse en azından bir kaç günlerini büyüklere ayırmaları gerekir." dedi ve bayramların; dargınların barıştığı, kimsesizlerin kimsesini bulduğu ve İsmaili bir teslimiyeti hatırlattığı için hayatımızın bereketli bir dönemi olduğunu söyledi.

Ecdadımızdan bize yadigâr olan Darülaceze’nin; fedekârlığın ve kendi yerine başkasını tercih etmenin, iyiliğin canlı şahidi olduğunu belirten Bayhan, "Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal devlet vizyonu ve Bakanımız Sayın Fatma Şahin’in şefkatli himayeleriyle her bayram olduğu gibi bu bayram da aynı heyecanla kutlanacağını, kendisi başta olmak üzere yüzlerce çalışanla sakinlere hizmet verileceğini söyledi.

"Öncelikle Filistin’den Arakan’a, Suriye’den Hindistan’a dünyanın çeşitli coğrafyalarında hayatta kalma mücadelesi veren mazlumların bayramını tebrik ediyorum ve savaşsız, kinsiz, tartışmasız, münakaşasız bir dünya, İbrahimi bir adanmışlık ve İsmaili bir teslimiyet temennisiyle bayramınızın bayram, geleceğinizin gönlünüzce olmasını diliyorum."diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra söz alan Darülaceze İdare Meclisi Üyesi Zehra Sevingen Sağır’da Darülaceze’de hizmet vermenin bir ayrıcalık olduğunu, herkesin böyle sevap merkezinde bu fırsatı elde edemeyeceğini ve bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Zehra Sevingen Sağır, "Darülacezeye hizmet etmek büyük bir özveri gerektirir, bu güzellikleri yaşatmak için; iyiliğin, doğruluğun temsilcisi olacağız. Bütün çalışma arkadaşlarımın bayramını tebrik ederim."dedi.

Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan ile İdare Meclisi Üyesi Zehra Sevingen Sağır, konuşmalarının ardından kurum çalışanlarıyla bayramlaştı.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.