Sonraki Önceki
Bâb-ı Şefkat dergi fuarında...

Darülaceze Başkanlığı'nın yayını olan Bâb-ı Şefkat dergisi fuarda okuyucusuyla buluştu.

Birbirinden farklı tarz ve yaklaşımlara sahip kültür, sanat, ilim, çocuk, tasavvuf, kadın, düşünce ve edebiyat dergi editörlerinin kurdukları Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği (TÜRDEB) tarafından organize edilen 4.TÜRKİYE DERGİ GÜNLERİ başladı.

Tarihi Sirkeci Tren Garı’nda 23-27 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Türkiye Dergi Fuarı'nın 4.sü yoğun bir katılımla başladı. Yazar-okuyucu buluşmalarının da gerçekleşeceği, panel ve söyleşilerin yapılacağı Fuar; kültür, sanat, kitap ve dergi dostlarının ziyaretini bekliyor.

Bâb-ı Şefkat dergisi Genel Yayın Yönetmeni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan; Bâb-ı Şefkat, yani şefkat kapısı 118 yıl önce Sultan Abdülhamid tarafından kurulan Darülaceze’nin giriş kapısının ismi olduğunu, bu ismin bu dergiye verilmesinin nedeninin ise, şefkat arayanların bu kapıyı aralalaması ve yüzbine yakın muhibbine bu şefkati esirgemeyişinden kaynaklandığını belirtti.

Sosyokültürel bir unsur olan şefkati daha iyi anlamak ve daha çok insana ulaştırmak için yayına devam edeceklerini söylehen Bayhan; Bâb-ı Şefkat dergisi'ne; hedefi, gayesi insanın mutluluğu olan herkesin yazılarını beklediğini söyledi.

Yer: Sirkeci Garı

Tarih: 23-27 Ekim 2013

Açılış-Kapanış saatleri: 10.00-20.00

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.