Sonraki Önceki
Hollanda İyilik Orkestrası, Darülaceze’ydi

Hollandalı müzisyenlerden oluşan EIGEN HULP Orkestrası, yılın bir haftasını gönüllü olarak farklı ülkelerde bulunan hastalar, mahkûmlar ve kimsesizlere ayırarak, onların mutluluğu için performans sergiliyorlar.

Bu yıl ise Hollandalı grup, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanlığı sakinleriyle bir araya geldi.

Darülaceze sakinleri için bir konser veren orkestranın performansı büyük ilgi gördü.

Türkiye repertuarına özel parça da ekleyen orkestranın yaklaşık bir saat süren performansları sakinlerin büyük beğenisi topladı.

Konser sonrası orkestra üyelerini Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan makamında kabul ederek hediyeler sundu.

Başkan Nevzat Bayhan, "İyilik Orkestrası"nın Darülaceze’de konser vermesinden büyük mutluluk duyduğunu söyledi ve "bu iyilik yarışında kendi kategorisinde öncü olan  EIGEN HULP grubuna yapmış oldukları bu güzellikler dolayısıyla Orkestra şefi Harry Over’in şahsında hepsine tek tek  teşekkür ediyorum" dedi.

Orkestra şefi Harry Over’de; Müzik yapmanın kendilerine mutluluk verdiğini ve bu mutluluğu ise insanlarla paylaşmak istediklerini söyledi. Over, "Onların mutlu olduğunu görmek bizi hayata bağlıyor."dedi ve Müziğin evrensel barışın temeli olacağını düşündüklerini söyledi.

25 müzisyenden oluşan orkestra sınırlar ötesi iyilik orkestrası olarak da biliniyor. Bu renkli grup, üflemeli çalgılar ve perküsyon eşliğinde, Balkanlar'dan Güney Afrika'ya, Surinam 'kaseko'larından Amerikan popuna uzanarak tüm dünya müzik türlerinden farklı çalışmaları sergiliyor.

15 yıldır her yıl, tüm orkestra bir haftalığına yurtdışına giderek sokaklarda, meydanlarda, hapishanelerde, hastanelerde ve yerel festivallerde müzik yapan grup, geçmiş yıllarda Fransa, Çek Cumhuriyeti, Makedonya, Romanya, Polonya, Danimarka, Londra, Berlin, Prag ve Barcelona gibi birçok yerde konserler verdi.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.