Sonraki Önceki
Hollandalı öğrencilere Darülaceze dersi

Hollanda’nın Arnhem şehrinde bulunan ROC A12 te Velp Okulu (Hollanda Meslek Okulu) öğretmen ve öğrencileri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanlığı’na eğitim gezisi düzenledi.

Darülaceze’de sakinlerini ziyaret ederek onlarla sohbet imkânı bulan konuklar karşılaştıkları sıcak ilgiden mutlu olduklarını ifade ettiler.

Gezi sonrasında Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, ROC A12 te Velp Okulu (Hollanda Meslek Okulu) öğretmen ve örgencilerini konukları makamında kabul ederek, eğitim gezisi için bu kurumu tercih ettikleri için teşekkür etti. Bayhan, Darülaceze’nin hem yapı itibariyle hem de tarihî olması dolayısıyla bir "Birlikte Yaşama Sanatının icra edildiği Sosyal Yaşam Şehri" ve yaşayan bir müze niteliğinde olduğunu söyledi. Başkan Bayhan, Darülaceze’nin bu doğal özelliği  ve de güzelliğinin yurtdışından ve yurt içindenden bir çok ziyaretçinin ilgisini çektiğini, buraya özellikle gelmek istediklerini anlattı. Bayhan, "Tarihî Darülaceze Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han tarafından birçok zorluklara göğüs gerilerek yapılmıştır. İşte 118 sene önce keşfedilmiş olan bu birlikte yaşama sanatı insanlığın önünde bir rehberdir. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanımız Sayın Fatma Şahin’in şefkatli himayelerinde bu sanatın rengi daha da belirgin ve özenilir bir hale gelmiştir."dedi.

Amhem Şehri yöneticileri ve talebeleri Darülaceze gerçeğinin kendilerine çok ciddi birikim sağladığını ve bunu devam ettirmek niyeti olduklarını belirterek Başkan Nevzat Bayhan’a gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini sundular.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.