Sonraki Önceki
Darülaceze- İHH "Yetim Dayanışma Günleri"

İHH (İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakfı) Yetimler Sorumlularından Ayşe Pamak 15 yetim çocuk ve anneleriyle birlikte Tarihî Darülaceze’yi ziyaret etti.

Yetim çocuklar, ziyaret esnasında Darülaceze sakinlerine çiçek verdi. Daha sonra Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan misafirleri makamında ağırladı.

Başkan Bayhan, yetimlerin Allah’ın bizlere emaneti olduğunu, onları gözümüz gibi korumanın kutsal bir ödev olduğunu söyledi. Yetimliğin yaşının olmadığını söyleyen Bayhan, "Darülaceze yetimliğin somut örneğidir."dedi.

İHH Sorumlusu Pamak, vermiş oldukları çok güzel hizmetlerinden ve kendilerini makamında ağırlamalarından dolayı Başkan Bayhan’a çok teşekkür etti. Pamak,  İHH 2014 Yetim Dayanışma Günleri Projeleri etkinlikleri kapsamında bu ziyareti gerçekleştirdiklerini, burada duygusal anlar yaşadıklarını ifade etti.

Ziyaretçi defterini de imzalayan çocuklarımız duygularını şöyle ifade ettiler.

"Bugün çok mutluyuz.

İHH’mızla birlikte Darülacezemize geldik. Yetim çocuklarımız ve annelerimizle. Yetimliği en güzel anlayanların ortaya koyduğu bu yapı ve hizmet gönüllülerimize sevinç oldu. Allah Abdülhamid Han ve bu güzel hizmeti devam ettiren cümle gönüllülerimizden razı olsun.

En kalbi dualarımızla…"

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.