Sonraki Önceki
Ünlü sanatçı Kamuran Akkor: Darülaceze’de konser vermek hayalimdi

Dünya Kadınlar Günü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanlığı’nda ünlü ses sanatçımız Kamuran Akkor’un da sahne aldığı muhteşem bir etkinlikle kutlandı.

Okmeydanı’nda bulunan Darülaceze Başkanlığı’nda yaşamını sürdüren kadın sakinler; Mayadroom ve Castroom Ajansları 'nın Ana Sponsorluğunda Türkiye'de Tüm Sanatçılarımızın Sosyal Haklarını koruyan 39 yıllık en eski kuruluş olma özelliğine sahip olan Film-San Vakfı, Aznavur Sanat Neslihan Yazıcılar’ın da desteğiyle görkemli bir programla bir araya geldi.

Darülaceze Başkanlığı Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa, Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan’ın yanı sıra,  Darülaceze İdare Meclisi Üyeleri Hamza Cebeci, Zehra Sevingen Sağır, Darülaceze sakinleri ile birlikte birçok ünlü isim katıldı.

Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, Yeşilçam’ın, sanatımızın, kültürümüzün duayenlerinin, basınımızın güzide temsilcilerinin tarihî Darülaceze’de düzenlenen bu programa iştiraklerinden dolayı teşekkür etti. Dünya Kadınlar Günü’nün Abdülhamid Han’ın banîsi olduğu bu eşsiz kurumda gerçekleştiriliyor olması, bu güne daha da büyük anlamlar kazandırdığını söyledi.

Kadın denince annelerin ilk önce akla geldiğini, insanlığın en az yarısını temsil eden bu güzide insanların, hanımefendilerin sadece bir günde anılıyor olmasının yeterli olmadığına dikkat çeken Bayhan, "gönül denince, sevgi denince, şefkat denince akla ilk gelen kişi annemizdir. Onların her gün anılması, her gün baş tacı edilmesi gerekir. Dolayısıyla incelik denince, zarafet denince insanı insan yapma yolunda özveri denince aklımıza "O" hanımefendiler gelir.  O, baştacı hanımefendilerin dünya gününü kutluyoruz." dedi.

Bayhan konuşmasını, "bu gün bu güzel günü bizimle paylaşan ve büyük emekler sarf eden Film San’a, Mayadroom’a ve Castroom’a çok teşekkür ediyoruz. Burada camisiyle, havrasıyla, kilisesiyle tam 119 senedir kimsesizlerin kimsesi olan bu kuruma; başta Abdülhamit Han olmak üzere günümüze kadar hizmeti geçen herkese ve Meclis Üyelerimizden burada isimlerini zikredemediğim binlerce adsız kahramanlara varıncaya değin emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyor, geleceğinizin gönlünüzce olmasını diliyorum."diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından sahne alan ünlü ses sanatçımız Kamuran Akkor, bir hayalinin Darülaceze’de konser vermek olduğunu, bu gün bu hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olduğunu için Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan’a teşekkür etti.

Şarkılarıyla dinleyenleri büyüleyen Akkor, her zaman bu insanlara destek olacağını ve bundan da mutlu olacağını söyledi.

Sanatçımızın güzel konserinden sonra plaket ve ödül töreni ile program son buldu.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.