Sonraki Önceki
Çağla Şıkel ile Alişan Darülaceze’de…

Manken Çağla Şıkel ile sevilen sanatçılarımızdan Alişan, Yaşlılar Haftası’nda Darülaceze sakinleriyle unutulmaz bir gün geçirdiler.

Ellerinde çiçeklerle Darülaceze’ye gelen ünlülerimiz, sakinlerin yoğun ilgisi ile karşılaştılar. Ekranlarda gördükleri sanatçıları canlı görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen sakinler, sanatçılarımızla fotoğraf çektirdiler.

Sanatçılarımız Çağla Şıkel ile Alişan Darülaceze sakinleriyle uzun uzun sohbetler edip şakalaştılar. Birlikte canlı performans sergileyerek şarkılar, türküler söylediler.

Ünlü manken Çağla Şıkel, böyle bir günde Darülaraze’ye gelip, bu sakinlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Çağla Şıkel, "Bu insanlar; hepimizin anneleri, babaları. Onları yalnız bırakmamanın gayreti içinde olmalıyız." dedi.

Ünlülerin Darülaceze buluşması duygulu anlara da sahne oldu. Bir sakinin; "Devletimiz, kurumuz bize çok güzel bakıyor. Dışarıda yemediğimizi burada yiyoruz, dışarıda giyemeyeceğimizi burada giyiyoruz.Başımız ağrısa doktorumuz, hemşiremiz yanımızda…Bizim için dört dönüyorlar." demesi üzerine; ünlü sanatçımız Alişan, "İyi ki devletimiz var, iyi ki yöneticilerimizin bu konulara hassasiyeti var. Burada çok güzel hizmetler sunulduğuna şahitiz.Buna nazaran yine de insanın evi gibi olmaz. Allah kimseyi evinden barkından ayrı koymasın"dedi.

Sanatçı Alişan, Darülaceze’yi ve buradaki sakinleri çok sevdiğini ve devamlı geldiğini, bu insanların gönlünü almanın kendisine huzur verdiğini söyledi.

Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan’da; sanatçılarımızın hassasiyetleri ve teveccühleri buradaki sakinlerin yaşam ve çalışanların ise hizmet kalitelerinin yükseltilmesinde önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu söyledi. Başkan Bayhan, sanatçılarımıza geldikleri için çok teşekkür ederek, 119 yıl önce Darülaceze’nin açılışı sırasında Kurumun banisi Cennet Mekân Sultan Abdülhamid Han’a sunulan "Darülaceze Albümleri" kitaplarının tıpkı basımını hediye etti.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.