Sonraki Önceki
Dünya Şiir Günü Darülaceze’de kutlanır

Şiir Derneği 21 Mart Dünya Şiir Günü’nü bu sene de Darülaceze Kültür Merkezi’nde, Darülaceze sakinleriyle görkemli bir şekilde kutladı.

Darülaceze Kültür Merkezi’nde, 21 Mart 2014 Cumartesi günü saat 15.30’de başlayan ve sunuculuğunu ünlü söz ustası Oğuz Gülay’ın programda; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanı ve Şiir Derneği Onursal Başkanı Şair Nevzat Bayhan, Şiir Derneği Başkanı Şair Adnan Özer ve yönetim kurulu üyeleri, Şair İbrahim Zarifoğlu, Doç.Dr.Yaylagül Ceran, Şair Nadir Çomak ve Darülaceze Şairlerinden Havva Balcan sevilen şiirlerden örnekler sundular.

Darülaceze Başkanı ve Şiir Derneği Onursal Başkanı Şair Nevzat Bayhan, Dünya Şiir Günü’nün, Nevruz’un Cuma gününe gelmesi hem kültürel hem de manevî olarak anlamlı olduğunu söyleyerek bu üç bayramı kutlayarak sözlerine başladı. Her insanın hayatıyla her günü bir harf, her ayı bir dize, her mevsimi bir kıta olan ömürlük bir şiir yazdığını belirtti. Söz tuğlalarıyla gönül sarayları yapmak olan şiir faaliyetinin önemli bir medeniyet göstergesi olduğuna vurgu yapan Bayhan  geçen yıl da olduğu yine Tarihî Darülaceze’de buranın sakinleriyle Dünya Şiir Günü’nün kutlanmasının daha büyük anlam ifade ettiğini söyledi. Şiirin insanları yaşama bağladığını söyleyen Bayhan, katılımcılara "şiir gibi bir hayat" temenni ederek, katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Şiir Derneği Başkanı Adnan Özer ise; Darülaceze sakinleri ile birada olmanın ve onlarla birlikte anılmanın büyük bir mutluluk olduğunu söyledi. Darülaceze’nin bir ilham kaynağı olduğunu ifade ederek; Darülaceze sakinlerine, "sizlerle olmak ne güzel"dedi.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.