Sonraki Önceki
Darülaceze Şairleri kitaplarını imzaladı

İstanbul Beyazıt Meydanı'nda devam eden Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı'nda Darülaceze Şairleri kitaplarını imzaladı.

Darülaceze Yayınları ve Sakinlerin "el emeği göz nuru ürünleri"nin sergilendiği stantta Darülaceze Şairlerinden; Turan Sağlamyürek, Ergün Yılmaz ve Fahri Kabaağaç okurları ile sohbet edip kitaplarını imzaladı. Darülaceze Şairlerinin imza gününe Darülaceze Başkanı Dr.Aylin Çiftçi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Nevzat Bayhan ve Fuar Müdürü Osman Sarıköse katıldı.

Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi tarihi Darülaceze'nin Türkiye'nin en önemli fuarlarından biri olan Türkiye Kitap ve Kültür Fuarında standının olmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Emeği geçenlere teşekkür etti. Çiftçi, fuarda Darülaceze standına yoğun ilginin olduğunu, bu yıl ikinci kez fuarda yer alarak Kurumumuza büyük bir fayda sağladığını söyledi. Başkan Çiftçi, II.Abdülhamit'in Darülaceze'de   yapılan ürünlerin satışı için Beyazıt Sergisini istediğini belirtti.Bu anlamda da bu etkinliğin II.Abdülhamit'in isteğinin hayata geçtiğini gösteren bir etkinlik olduğuna dikkat çekti.'' Fuarda; kurumun hafızasını oluşturan kitaplardan 19.yy Darülaceze Fotoğraf Albümleri, Abdülhamid Han’ın Darülaceze’nin yapımı için bağışlamış olduğu eşyaların müzayede kayıt defterinin saygınlık baskısı olan Padişahın Bağış Defteri, 1906 yılında basımı yapılan kitap Osmanlıca ve günümüz Türkçesi olarak tekrar basımı yapılan Sultan Abdülhamid Han’ın yaptırdığı Hayır Kurumlarından Darülaceze, Vefatının 95. Yılında Sultan II. Abdülhamid Han kitaplarıyla birlikte bugün kitaplarını imzalayan Darülaceze Şairlerinden Ergün Yılmaz, Turan Sağlamyürek ile Fahri Kabaağaç’ın şiir kitapları yer alıyor. Şairlerimizin bu güzide kitaplarıyla birlikte kurum sakinlerinin yapmış oldukları her biri bir sanat eseri olan "el emeği göz nuru" ürünler burada sergilenmektedir. Emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyorum" dedi.

İmza saati boyunca Darülaceze Şairleri okuyucularıyla hasret gidererek hatıra fotoğrafları çektiren sakinler, Başkan Çiftçi ile beraber iftar yemeği yedi.

11.00-24.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı'nda, 173 stantta 180 yayınevi yer alıyor.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.