Sonraki Önceki
Bolat: Her zaman Darülaceze'nin yanında olacağız

YeniŞafak ve TVNET yönetici,yazar ve çalışanları Darülaceze sakinleriyle iftar sofrasındabuluştu.

Tarihi Darülaceze'de ev sahipliğini Darülaceze Başkanı Dr.Aylin Çiftçi'nin yaptığı iftar buluşmasına Albayrak Holding CEO'su aynı zamanda Ak Parti MKYK Üyesi ve Ak Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Bolat ile birlikte, Yeni Şafak köşe yazarları, TVNET programcı, yapımcı ve çalışanları katıldı.

Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi, YeniŞafak ve TVNET yönetici, yazar ve çalışanlarının Darülaceze sakinleriyle bir arada iftar yapmalarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Ömer Bolat'ın şahsında tüm çalışanlara teşekkür etti. Çiftçi ,''Ramazanın sonlarına doğru yaklaşıyoruz. Biz bu iftarlar hiç bitmesin istiyoruz ama son birkaç günümüz kaldı. Bu son günlerimizde bizlerle birlikte olan YeniŞafak ekibine çok teşekkür ediyoruz. Ayaklarınıza sağlık hoş geldiniz sefalar getirdiniz. 1895 yılında Abdülhamid Han tarafından kurulan Darülaceze önümüzdeki yıl 120. yılını dolduracak. Biz de bu önemli yılı çok detaylı bir şekilde değerlendirirken Darülacezemizin kapılarını biraz daha açmak, çok daha iyi bilinmesi gereken bir yer haline getirmek ve tanımaya fırsat bulamamış ziyaretçilerle buluşturmak istiyoruz. Çünkü çok itinalı ve özenli yıllarca ayakta durabilecek bir şekilde hazırlanmış bir yer burası. ''dedi. Sözlerine ''Şimdi buranın kapısını biraz daha açmak istiyoruz ve bunun içinde tabiki basının ve medyanın desteğini yanımızda görmek istiyoruz ve bugün burada olduğunuz için çok mutluyuz. Büyüklerimizle, çocuklarımızla birlikte olmanın huzurunu burada yaşıyoruz. Bir projemiz var. Darülaceze'yi yaşayan ziyaret edilen bir müze olarak, önümüzdeki günlerde hayata geçirmeye çalışacağız. Bir de ayrıca Hayat Okulu adını verdiğimiz bir çalışmayla da sakinlerimizin derin tecrübelerini gençlerimizle buluşturmaya gayret edeceğiz ve ne kadar ileri gidebilirsek o kadar iyi bayramlar yaşarız.''diye devam eden Çiftçi tüm konukların bayramını da kutladı.

Ömer Bolat da,''Albayrak Holding ailesi olarak bu akşam çok anlamlı farklı bir iftar buluşmasını gerçekleştiriyoruz. Bize çok güzel ev sahipliği yapan Darülaceze Başkanı Sayın Aylin Çiftçi hanımefendiye ve tüm ekibine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten burada dış kapıdan içeriye adım attığınızdan itibaren çok duygu yüklü, anlamlı güzel bir birliktelik yaşıyoruz. İftar sofrasını birlikte paylaştık ve Darülacezede bulunan muhterem büyüklerimizle bir arada olduğumuz içinde hakikaten ayrı bir mutluluk yaşıyoruz. Her biri hayat hikâyesi ile dolu, her biri büyük tecrübeler geçirmiş çok değerli insanlarla aynı sofrayı paylaşmaktan kıvanç duyuyoruz.''dedi.Bolat, burada yapılan hizmetlerden gurur duyduklarını, Darülaceze'nin bir marka olduğunu ve kendilerinin her zaman Darülaceze'nin yanında olacaklarını ifade etti.

Sakinler ve misafirler yemeğin ardından bol bol sohbet ederek, aynı sofrada bulunmanın mutluluğunu paylaştı.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.