Sonraki Önceki
KAĞITHANE BELEDİYESİ DARÜLACEZE SAKİNLERİNİ HASBAHÇE'DE AĞIRLADI.

Kağıthane Belediyesi düzenlediği etkinlikte Darülaceze sakinlerini Hasbahçe’de gerçekleştirilen yemekli organizasyonda ağırladı.Darülaceze Başkanlığı ve Kağıthane Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği yemekli programda, Darülaceze sakinleri Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve eşi , Kağıthane Kaymakamı Akın Varıcıer ile bir araya geldi.

Sabah saatlerinde kendilerine tahsis edilen özel otobüsler ve hasta nakil araçlarıyla Hasbahçe’ye gelen sakinler, Kağıthane Meclis üyeleri ve Darülaceze gönüllüleri eşliğinde şarkı ve eğlence dolu bir gün yaşadı.

Sakinlere selamlama konuşması yapan Darülaceze Başkanı Dr.Aylin Çiftçi ''Çok değerli büyüklerim öncelikle hepinizin ellerinden öpüyor ve hoş geldiniz diyorum. Sayın Belediye Başkanımıza yaklaşık 15 gün önce böyle bir piknik düşüncemiz olduğunu ifade etmiştik . Hemen ertesi gün, burada Hasbahçe’de, bu özel yerde sizi ağırlayabilecekleri bilgisi geldi. Bugün de çok güzel bir gün de, çok güzel bir piknikteyiz. Afiyet olsun. Belediye Başkanımıza ve bütün ekibine bu güzel organizasyon için çok teşekkür ediyoruz. Hasbahçe Başkanımız sayesinde, çok güzel bir yer oldu. Buraya gençler geliyor, eğleniyorlar. Piknik yapmak isteyen Kağıthane sakinleri geliyor. Çok güzel yeşillikler içinde bir ortam. Biz de bugün misafir olduk. İnşallah yine oluruz. Bizi buluşturduğu için, hakikaten teşekkür ediyorum kendisine. Bu beraberlikler çok önemli. Özellikle Sayın Kaymakamım değerli eşleriyle bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Sayın Başkanım sizleri de en kısa zamanda Kurumuzda görmeyi arzu ediyoruz. Saygılar sunuyorum.''dedi.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Gençlik Meclisi üyeleri ile birlikte ayda bir defa Darülaceze sakinlerini ziyaret ettiklerini ifade ederek, ''Sayın Kaymakamımızı, Darülaceze Başkanımızı, çokdeğerli çalışma arkadaşlarımızı, siz değerli Darülaceze sakinlerimizi büyüklerimizi, küçüklerimizi saygıyla selamlıyoruz. Büyüklerimizin ellerinden öpüyoruz. Hoş geldiniz diyoruz. Değerli Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Biz tabi Darülaceze’mizi ziyaret ediyoruz. Gençlik Meclisimiz, Gençlik Meclisiüyeleriyle sakinlerimizi ayda bir ziyaret ediyor. Zaman zaman bizde gençlerimizle birlikte sizin aranızda bulunma imkanına sahip oluyoruz. Bundan da çok mutlu oluyoruz. Bugün de sizler geldiniz. Hoşgeldiniz diyoruz. Ayaklarınıza sağlık diyoruz. İnşallah biz yine daha sıklıkla gelmeye çalışacağız.Sizleri ziyaret edeceğiz. Sayın Kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz. Her zaman başımızda. Tüm sosyal çalışmalarda, sokak çocukları, bağımlı çocuklar, kimsesizler, 500.000 kişilik Kağıthane ailesininher kurumunda, her projesinde, Sayın Kaymakamımız da bizlerle birlikte. Kendisine çok çok teşekkürediyoruz. Biz biliyoruz ki, devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Başkanımız veDarülaceze’de görevli arkadaşlar sizlerle kendi anne babaları, aile büyükleri gibi, çok yakından veçok iyi bir şekilde ilgileniyorlar.Her türlü ihtimamı gösteriyorlar. Hiçbir konuda eksiklik bırakmıyorlar. Bunun için kendilerine bir kere daha çok teşekkür ediyoruz. Abdülhamid Han’ı da rahmetle anıyoruz. ''diye konuştu.

Kağıthane’de bir aile olduklarını ifade eden Varıcıer, de "Bizler her fırsatta Darülaceze sakinlerimizi ziyaret ediyor, onlarla sohbet ediyoruz. Tüm programlarda da Kağıthanelilerin yanında olmaya çalışıyor, Kağıthane’de büyük bir aile olduğumuzun vurgusunu yapıyoruz. Bu güzel organizasyon için, İstanbul’un en güzel ortamında bizleri ağırladığı için Başkanımız Fazlı Kılıç’a teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. Varıcıer, "Sizlerin memnuniyeti ve hayır duaları bizler için çok önemli" diyerek yaşlılara teşekkür etti.

Darülaceze sakinlerinden Hikmet Nazlı’ya doğum günü pastası takdim eden Kaymakam Varıcıer ve BaşkanKılıç, Nazlı’ya sağlıklı yıllar diledi. Arkadaşlarının alkışları eşliğinde pasta mumlarını üfleyen Nazlı, duygusal anlar yaşarken kendisini şaşırtan sürpriz için Kaymakam Varıcıer ve Başkan Kılıç’a teşekkür etti.

Sakinlerimizin söylediği şarkılar ve okuduğu şiirle renklenen programda zaman zaman eğlenceli, zaman zaman hüzünlü anlar yaşandı. Hasbahçe Darülaceze'de hoş bir seda bıraktı.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.