Sonraki Önceki
DARÜLACEZE HERSEK GÖLÜ YENİ PROJELERE İMZA ATACAK

Türkiye'nin tek tapulu gölü olan ve hayırsever bir vatandaş tarafından Darülaceze'ye bağışlanan Hersek Gölü ve arazisi yeni projelere kucak açacak.

Darülaceze Başkanı Dr.Aylin Çiftçi arazi ile ilgili, çevre ve sosyal tesislerin kurulması için planlanan projeleri değerlendirmek amacıyla Altınova Belediye Başkanı Dr.Metin Oral ile biraraya geldi. Hersek Gölü ve çevresinde yaşayan nadir türlü kuşlar ve balıklar için özel bir çevre tesisi kurulması üzerine adımlar atıldı. Hem tabiat varlıklarını koruma altına alarak tabiat varlıklarını Türkiye'ye kazandırmak amacıyla, hem de Darülaceze sakinlerinin sosyal hayatlarına büyük katkı sağlamak amacıyla kurulması planlanan sosyal tesis projelerinin, en kısa zamanda hayat geçirilmesi bekleniyor.

Çiftçi, ziyareti sırasında biraraya geldikleri Termal Belediye Başkanı İsmail Atik'den de Darülaceze sakinlerinin moral ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla,Termal gezileri sözünü aldı. Gezilerin bayrama kadar tamamlanacağını belirten Çiftçi'' Hersek Gölü'nün çevre ve sosyal tesisleri ile Türkiye için önemli bir kazanım olacağını vurguladı.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.