Sonraki Önceki
YAŞLILIK ALANINDA HALK SAĞLIĞI ÖDÜLÜ DARÜLACEZE BAŞKANI DR.AYLİN ÇİFTÇİ'NİN

Türkiye Halk Sağlığı Derneği tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen "Halk Sağlığı Ödül Töreni"nde Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi yaşlılık alanında ödül aldı.

Türkiye’de halk sağlığı konusunda çalışmaya başlayan ilk dernek olan Türkiye Halk Sağlığı Derneği tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen "Halk Sağlığı Ödül Töreni"nde Halk Sağlığı konularında çalışmalar yapan kişi, kurum ve kuruluşlarını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında bu yıl 15 dalda ödül verildi.

Alanında ilk olan Halk Sağlığı Ödülü’ne kişi, kurum ve kuruluşlardan bu yıl 15 dalda başvuru alındı. İlki Genel Sağlık, Çevre, Düşünsel Gelişim ve Eğitim, Sanatsal Etkinlikler, Sağlık için Spor, Sağlıklı Yapılar ve Şehircilik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Gıda ve Beslenme, Anne ve Çocuk Sağlığı, Kadın Sağlığı, Yaşlı Sağlığı, Engelli Sağlığı, Hayvan Dostlarımız ve Özel Ödül dallarında gerçekleştirilen ödüle, bu yıl Ağız Sağlığı konusu da eklendi.

Halk sağlığı kavramını kamuoyuna sunan Türkiye Halk Sağlığı Derneği’nin hayata geçirdiği çalışmaların geniş kitlelerde ilgi görmesinden büyük mutluluk ve gurur duyduklarını söyleyen THSD Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Güzey, "Kurucu büyüklerimizin başarılarını yakalamak ve sonrasında derneğimizi daha da ileriye götürmek arzusu ile geçen yıl ‘Halk Sağlığı Ödülü’nü hayata geçirdik. Ülkemizde halk sağlığı alanında çalışma yapan çok değerli kişi ve kurumları desteklemeyi bir görev olarak görüyoruz. Türkiye Halk Sağlığı Derneği Ödülleri ile ülkemiz Halk Sağlığı çalışmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. İlk yılımızda birbirinden değerli 13 kişi ve kuruluşu ödüllendirdik. Geçen yılki bu başarımız bize çok daha büyük hedefler ile yeni organizasyonlar planlama cesareti veriyor. Bu yılki başvuruların değerlendirilmesi için Halk Sağlığı konusunda değerli çalışmaları olan yetkin bir jüri üye kadromuz oluştu. Kamu yararına bu önemli organizasyona destek veren, değerli projeleri ile katılan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara gönülden teşekkür ederiz."dedi.

Yaşlılık alanında ödül alan Darülaceze Başkanı Dr.Aylin Çiftçi, ''Yaşlılıkla ilgili hizmetler çocuklara, gençlere ve yaşlılık öncesi yapılan yatırımlardan geçiyor. Bu yüzden bu gruplara yönelik çalışmalara öncelik verdik. Hizmet ettiğimiz kişiler bize geri bildirim yaparak ufkumuzu genişletti. Şu anda başkanlığını yaptığım, ecdadımızın bize en büyük mirası olan 120 yıllık Darülaceze'yi halk sağlığının en üst konumlarını hiç bozulmadan görebileceğiniz bir yer haline getirmeye çalışıyoruz. Bununla birlikte sağlıklı yaşam başlığı altında ,sağlıklı yaşamanın sırlarını da araştırabileceğimiz bir alt yapı oluşturmaya gayret ediyoruz. 2015 yılında hepinizi, büyüklerimiz ile tanışmak ve yapılacak çalışmalar ile insana verilen değeri görmek için Darülaceze’ye davet ediyorum. ''dedi.

Bu yılki başvuruların değerlendirilmesi için Halk Sağlığı konusunda önemli çalışmaları bulunan yetkin jüride ;Ağız Çene Cerrahisi Prof. Dr. Sinan Soley, Türkiye Halk Sağlığı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Rezan Cezan, KASEV Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Oraler, Nesin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Cihangiroğlu, Müzisyen Ekrem Ataer, Embarq Türkiye Direktörü Arzu Tekir, İSAG Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kavlak, Şişli Belediyesi Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Bölümü Müdürü Vet.Hekim Gönül Koç, Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi Dış İlişkiler Bölüm Başkanı Ümit Güney, Naili Moran Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Candan yer aldı.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.