Sonraki Önceki
DARÜLACEZE RESSAMLARI MİRO SERGİSİNİ GEZDİ

Darülaceze'nin ressam sakinleri Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi ve Haliç Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü ile birlikte Sabancı Müzesi'nde yer alan Miro Sergisini gezdi.

Darülaceze Başkanlığı Rehabilitasyon Atölyesinde ressim çalışmaları yapan ve çeşitli mekanlarda resimleri sergilenen sakinler,Sakıp Sabancı Müzesi Joan Miro ''Kadınlar,Kuşlar,Yıldızlar'' resim sergisine büyük ilgi gösterdi. Darülaceze Başkanı Dr.Aylin Çiftçi, Haliç Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü öğretim görevlisi Yeter Beriş ve öğrencileri de sakinlere eşlik etti. Sakinler,Yeter Beriş'in sergi ile verdiği bilgiler eşliğinde , yağlıboya ve akrilik tablolar,taşbaskı ve aside yedirme baskılar dahil olmak üzere 125 eser gördü.

Miro sergisinin ardından, Raphael,Konstantin Kapıdağlı,Osman Hamdi Bey,Şeker Ahmed Paşa,Süleyman Seyyid,Nazmi Ziya Güran,İbrahim Çallı,Feyhaman Duran,Fikret Mualla gibi yerel sanatçıların yanında,Fausto Zonaro ve Ivan Ayvazovski gibi sanatçıların resimlerinin yer aldığı ''Tanzimattan Cumhuriyete Türk Resmi''isimli sergi de ziyaret edildi. Dr.Aylin Çiftçi serginin ressam sakinler üzerindeki olumlu etkisine değinerek '' Bu sergi sakinlerin resim çalışmalarına büyük bir katkı ve farklı bir bakış açısı kazandırdı. Sakinlerimizin resim çalışmalarında motivasyonlarının artacağına ve farklı türlere de ilgi göstereceklerine inanıyorum'' dedi. Sakinler de bu sergi aracılığı ile ünlü ustanın sadece resimlerini değil, yaşamını da öğrenerek eserlerini daha iyi anlama fırsatı bulduklarını belirtti.

Sakinler sergi ziyaretini, Darülaceze Resim Atölyesi öğretmeni Elif Köseoğlu'nun aynı güne denk gelen doğum gününü kutlayarak sonlandırdı.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.