Sonraki Önceki
VALİ ŞAHİN YENİ YILDA DARÜLACEZE SAKİNLERİNİ UNUTMADI

Şişli Kaymakamı Salih Işık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnal Tekin ve Darülaceze Başkanı Aylin Çiftçi'nin de eşlik ettiği Vali Şahin, yeni yıla saatler kala Darülaceze'ye ziyaret gerçekleştirerek, bilgi ve tecrübeleri ile gelecek nesillere ışık olan değerli büyüklerimizle sohbet etti, yeni yıllarını kutladı ve onların duygularına ortak oldu. 

Darülaceze sakinlerine yeni yılda sağlık, mutluluk, huzur ve uzun ömürler dileyen Vali Şahin, "120 yıl önce böyle güzel sosyal bir müessese yapılmış ve bu müesseseden, din, dil, ırk ayrımı yapılmaksızın herkes bugüne kadar istifade etmiş. Bundan sonra da aynı şekilde devam edecek inşallah. Bu aynı zamanda milletimizin büyüklüğünü gösteriyor. Yaşlısına hürmetini ve insanına verdiği değeri gösteriyor. Sizler bize emanetsiniz. Bizim başımızın tacısınız. Biz tarihimizi, geleneklerimizi, adetlerimizi ve örfümüzü sizlerden öğreniyoruz. Sizler bizim tarihimizle olan bağlarımızsınız. Bilmenizi isterim ki bizden ne isterseniz devlet olarak yapmaya hazırız. Sizlerin yanında olmak bizim başlıca vazifemizdir" dedi.

Darülaceze'nin erkek ve kadın sakinlerinin bulunduğu blokları tek tek ziyaret eden Şahin, onlarla sohbet etti. Vali Vasip Şahin, İstanbullulara yeni yılda mutluluklar, sağlıklı ve huzurlu günler dileyerek, "İnşallah İstanbul, 2014'ten daha rahat, daha huzurlu bir şehir olacaktır" dedi. Şahin, yılın son akşamını Darülaceze'de geçirdiği için memnun olduğunu dile getirerek, sakinlerin mutlu olması, rahat etmesi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi. 

 
Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.