Sonraki Önceki
100 YILLIK DARÜLBEDAYİ 120 YILLIK DARÜLACEZE İLE BULUŞTU

Sanatın ve estetiğin şahlandığı, bu sene 100.yılını kutlayan Darülbedayi, Darülaceze'nin 120.yılına özel hazırladıkları program ile 18 MART 2015'de Darülaceze sakinleri ve sanatseverlerle buluştu.

Darülaceze'nin 120 yılına özel Şehir Tiyatroları tarafından hazırlanan,seslendirmesini Arda Aydın'ın gerçekleştirdiği tanıtım filminin ardından, Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Toron Karacaoğlu, Zihni Göktay, Nergiz Çorakçı, Melahat Abbasova ve Arda Aydın söyleşi programı gerçekleştirdi.Söyleşi programına Ömer Göktay klarneti ile Muzaffer Berişa ise akordeon ile söyleşi programına eşlik etti.

En son 1976’da orta oyunu için Darülaceze’ye geldiğini anlatan Göktay, "Aradan geçen zamanda sizleri ihmal ettiğimiz için hem şahsım hem müessesem adına hepinizden özür diliyorum." dedi. Göktay, "İnsanoğlu bir tuhaftır, istekleri bitmez. Her sabah doğan güneş yeni bir umudun başlangıcıdır. Psikolojiniz ve maneviyatınız bozulmasın sevecenlikle bakın. Her yeni doğan çocuk, Allah’ın insanlardan umudunu kesmediğinin kanıtıdır, yoksa Cenab-ı Hakk insanlardan ümidini kesseydi, doğumlar dururdu, hayat dururdu." sözleri ile sakinlere moral verdi. Darülaceze’nin sinagog, kilise ve camiyi barındırıyor olmasına dikkat çeken Göktay, "Bu kurum örnek alınacak bir kurumdur'' dedi.

Sanatçı Nergiz Çorakçı da ''Burada bir tiyatro ruhu görüyorum,hemen bir tiyatro atölyesi hayalini kurdum. Önce hayal edeceğiz sonra da gerçekleştireceğiz'' diyerek sakinlere söz verdi.

Darülaceze Başkanı Dr.Aylin Çiftçi ''Darülaceze olarak, bütün yıl boyunca kültür sanat buluşma etkinliklerine ev sahipliği yapacağız. Bugün, çok değerli sanatçılarımızla bizleri buluşturduğu için İstanbul Belediyesi Şehir Tiyaroları Müdürlüğüne, bütün ekibine ve onları temsilen bugün aramızda bulunan çok değerli sanatçılarımıza şükranlarımızı, minnettarlığımızı sunuyorum. İki kurumda tarihi ve insana verdiği değer açısından , çok müstesna kurumlar.120.Yılımızı Darülbedayi’nin 100. Yılıyla buluşturduğunuz için gurur duyduk'' dedi.

Çiçek takdim edilen sanatçılar salonda bulunan tüm misafirleri elele tutuşturarak tiyatro selamı ile veda etti.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.