Sonraki Önceki
DARÜLACEZE'DE YAŞAYAN ŞİİRLER

Dünya Şiir Günü münasebetiyle Bağcılar Belediyesi Darülaceze'de ''Yaşayan Şiirler Özel Programı'' düzenledi.

Düzenlenen bu özel programda Darülaceze şair sakinleri Fahri kabaağaç,Turan Sağlamyürek ve Ergün Yılmaz okudukları şiirleriyle davetlilere duygu dolu anlar yaşattı. Bilge Kadın Platformu üyesi kadınlar da şair sakinlerin şiirlerini seslendirerek,salondan alkış topladı.

Program açılış konuşmasını gerçekleştiren Darülaceze Başkanı Dr.Aylin Çiftçi '' Böyle özel bir günde Darülaceze şair sakinlerini yalnız bırakmadıkları için Bağcılar Belediye'sine teşekkür ediyorum. 120.yılımız dolayısıyla gerçekletirmeyi arzuladığımız birçok projemiz var. Şairlerimiz gibi, resim,seramik ,dokuma gibi sanatla ilgilenen ve atölye çalışmaları yapan bir çok sakinimiz var. Atölyelerimizi yenileyerek,fırınımızı, kafeteryamızı açarak Darülaceze'mize yeni şeyler katacağız.''dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da ''120 yıl önce Darülaceze'yi inşaa ettiren Abdülhamit Han'ı minnet ve rahmetle anıyoruz. Bağcılar Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız'' diyerek, sakinlere Nostalji Bahçesinde ağırlama sözü verdi.

Darülaceze şair sakinleri ve Bilge Kadın Platform üyelerinin duygu dolu şiirlerinin ardından, şair sakinler şiir kitaplarını imzaladı. Program Türk sanat Müziği konseri ile son buldu.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.