Sonraki Önceki
ŞANLIURFALI İŞ ADAMLARI DARÜLACEZE'DE İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ

Şanlıurfalı İş Adamlarından oluşan Gönül Dostlarının düzenlediği geleneksel İftar yemeğinin ikincisi yine Darulaceze’de düzenlendi.

10 kişiden oluşan İş Adamlarının onbeş günde bir yapmış olduğu önemli toplantılarda alınan kararlar doğrultusunda ramazan etkinliği de yer aldı. Bir çok etkinliğe imza atan İş Adamları Gönül dostları Darülaceze'de yaklaşık bin kişiye iftar sofrası açtı. İftar yemeğine İş Adamlarının eşleri ve çocukları da katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, dualar eşliğinde iftarlar açıldı. İftar sonrası İş Adamları adına konuşmayı Dr. Ahmet Kara yaptı. Kara;"Ramazanın en güzel gecesini burada yaşıyoruz. Kimsesiz anne ve babalarla birlikte olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Herkesin sakinlerimizi gelip görmesi gerekir. Ancak görünce daha iyi anlıyoruz. Darulaceze nin kapısı her kese açık. Hayırseverlerin bağışlarıyla ayakta duran bu kuruma destek vermemiz gerekir. Biz ailelerimizle birlikte katılarak , ailelerimizin de bu mutluluğu paylaşmasını istedik. Bu organizasyonlarımız devam edecek. Hepinize katkınızdan dolayı teşekkür ediyorum"dedi

. Darülaceze Başkan Yardımcısı İlhan Uğur da ''Değerli misafirler, değerli büyüklerim; Bizi yalnız bırakmayıp aileleri ile beraber iftar yemeğini düzenleyen Urfalı iş adamlarımızın bu akşam Allah hayırlarını kabul etsin . Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Başı rahmet ,ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan ve ortasına yaklaştığımız Ramazanınızı tebrik ediyor ve hepinizi en samimi duygularımla selamlıyorum. Ramazan ayı bizleri birlik ve beraberliğe davet eden ,dayanışmayı ve paylaşmayı sağlayan ,komşuluk vecibelerini en güzel şekilde öne çıkaran bir aydır. Fakirlerin, yetimlerin, öksüzlerin, yaşlıların ve kimsesizlerin mazlumların elinde tutacak bir aydır. Bu duygularla içerisinde bulunduğumuz Kurumun kurucusu başta Sultan Abdülhamid Han olmak üzere ,emeği geçip ahrete irtihal edenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Emeği geçenlere ve destek verenlere de şükranlarımı sunuyorum.'' diyerek Darülaceze hakkında misafirlere bilgi verdi.

Gecede emeği geçen İş Adamları Gönül Dostları, Ali Çavuş, Mehmet Çavuş, Mehmet Nuri Göçmen, Mahmut Şansal, Cihat Şansal, Dr.Ahmet Kara, Aziz Ocakoğlu, Faruk Haberveren, Salih Güloğlu, İbrahim Bozanoğlu ve Ömer Faruk Bahçivan ve aileleri, sakinlere hediyeler ile veda etti.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.