Sonraki Önceki
EGEMEN BAĞIŞ'TAN 11. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış ve eşi Beyhan Bağış iftar yemeklerinin 11’incisini de bu yıl Darülaceze bahçesinde düzenledi.

Yemek öncesi Darülaceze Başkan Yardımcısı İlhan Uğur eşliğinde çocuk yuvasını ziyaret eden Bağış ve Eşi, çocuklarla vakit geçirerek, bayram için hediyelerini dağıttı. Yemek alanına geçen Bağış sakinlerle tek tek ilgilenerek, sohbet etti.

İftar yemeğine Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, Kezban Hatemi, dini cemaat liderleri ile çok sayıda davetli katıldı.İftar öncesi konuşma yapan eski Bakan Bağış, "1877 Batılıların Osmanlı’ya hasta adam dediği dönemde hasta denilen o imparatorluk, bugün sosyal devlet olduğunu iddia eden ülkelerin çok daha ötesinde, vizyonla böyle bir müessese ortaya koymuş. Bunu yaparken de ecdat bu şehrin insanlar arasında hiçbir ayrım yapmaksızın bizlere çok güzel bir mesaj bırakmış. Sağımıza baktığımıza şu an tadilatı yapılan bir camiimiz var. Ama solumuzda da bir sinagog ve bir kilise var. Yani ecdat burada ''İnsanı yaşat ki devlet yaşasın'' felsefesini ortaya koyarken insanlar arasında ayırım yapmamış. Bu akşamda soframızda farklı inançların temsilcileri bizi kırmadılar yine geldiler" dedi.

Darülaceze'nin 120 yıldır bağışla ayakta kaldığını, sakinlerin de sevgi ve muhabbete ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Bağış, "Onun için sık sık sizler de gelebildikçe gelin. Buradaki büyüklerimizin hayat tecrübelerinden feyz alın. Hepiniz farklı anılara sahipsiniz, hepiniz farklı olaylara sahipsiniz. Ama yarın hangimizin burada yaşamayı tercih edeceğimizi hiç birimiz bilemeyiz. Onun için böyle kurumlara sahip çıkmak ,böyle kurumların daha çok güçlenmesi için destek vermek gerekir" şeklinde konuştu.

Yemek sonrasında Bağış çifti, sakinlere bayram ziyareti sözü vererek veda etti.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.