Sonraki Önceki
DSİ ALİBEY BARAJI'NDA DARÜLACEZE PİKNİĞİ

Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, sakinler ve çalışanlar geleneksel olarak düzenlenen piknikte bir araya gelerek güzel bir gün geçirdi.

DSİ Alibey Barajı'nda düzenlenen pikniğe 250 Darülaceze sakini katıldı. İETT'nin desteği ile otobüsler ve Kurum ambulansları ile piknik alanına gelen sakinler, piknik alanında kurulan masalar ve yer sofralarında ağırlandı.

Yatağa bağımlı sakinlerin de katıldığı piknikte, akülü ve tekerlekli sandalyeli Darülaceze sakinleri piknik alanında araçlarıyla gezdi. Darülaceze aşçıları tarafından özel olarak hazırlanan öğle yemeğinde ızgara köfte, et, salata ,ayran ve meyve ikram edildi. Ses sanatçıları Gültekin İpekel ve Ekrem Pehlivan'ın sunduğu müzik eşliğinde eğlenen Darülaceze sakinleri açık havanın tadını çıkardı. Darülaceze sakini Fahri Kabaağaç da şiirleriyle arkadaşlarına duygu dolu anlar yaşattı.

Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci '' Çok kıymetli Darülaceze sakinleri ve çalışanları .Böyle güzel bir ortamda bir yaz günü sizleri selamlamaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek isterim.2009'dan itibaren düzenlenen ve geleneksel hale gelen bu güzel piknikte, çalışanlarımıza ve siz değerli sakinlerimize iyi eğlenceler diliyorum.''dedi. Cebeci "Sizlerin ömürlerini en güzel şekilde geçirmeniz için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kahvaltılar ve özel ziyaretlerle sizleri farklı ortamlara götürerek, kurum içindeki yaşam alanlarınızdan çıkarıyoruz. Bugün burada farklı bir gün, farklı bir ortam yaşıyorsunuz. Mutlu ve huzurlu olduğunuzu görüyor ve tavırlarınızdan anlıyorum. Gönül isterki böyle müesseselere hiç ihtiyaç olmasın. Ama ihtiyaç olduğu zaman da , Müessesemizin, dünyada varolanların içinde en iyisi olması için, elimizden gelen çabayı sarfedeceğiz.'' dedi. Hamza Cebeci'' Bugün buraya ulaşımımızı İETT sağladı. İhtiyacımız olduğunda başvurduğumuz tüm kurumlar destek veriyor. Kurumumuza özel ilgi alaka gösteren, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, tüm yöneticilerimize ve destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi Darülaceze adına arz ediyorum. Dualarınızı eksik etmeyin '' diyerek iyi temennilerde bulundu.

Pikniğe katılan Darülaceze sakini, 82 yaşındaki Osman Berberoğlu "Burada olmaktan dolayı çok mutluyum, bu bizim için değişiklik oluyor. Burada baraj var. Usul usul geziyorum. Bu piknik alanını çok seviyorum. Burada mutlu oluyorum. Bizi buraya getirenlerden Allah razı olsun. " dedi.

64 yaşındaki Darülaceze sakini Füsun Kaslak ise "Çok eğlendik, başta Başkanımız Hamza Bey'e, bize hizmet veren tüm personele, tüm ekibine binlerce teşekkür ederim. Darülaceze'ye bakım evi gözüyle bakmıyorum, kendi evim gözüyle, ailem gözüyle bakıyorum" diye konuştu.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.