Sonraki Önceki
GÖRME ENGELLİ SAKİNLERİMİZ OKUMA YAZMA ÖĞRENİYOR

Kağıthane Halk Eğitim Merkezi ile birlikte, görme engelli sakinlerimize okuma yazma kursları başlatıldı.

Darülaceze Başkanlığı Rehabilitasyon Birimi ve Halk Eğitim Merkezi'nin ortak çalışmaları ile açılan kursta, kendisi de görme engelli olan Mehmet Fatih Moray eğitmenlik görevini yürütüyor. 12 sakinimizin katıldığı kurs, haftada iki gün olmak üzere 176 saatlik eğitim sonunda tamamlanacak. Kursa katılan sakinlerimiz dersleri büyük bir ilgi ile izliyor. Görme engelli sakinimiz Habibe Yiğit '' Bizim için eşsiz bir fırsat. Bu kursun açılmasını sağlayan Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun'' diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Bu özel kursun yanında, engeli olmayan, okuma yazma bilmeyen sakinlerimize de okuma yazma kurs açıldı. Yine Kağıthane Halk eğitim Merkezi ile birlikte açılan kursta 15 sakinimize, eğitmen Şengül Sayar ders veriyor.

İş uğraş terapi atölyeleri ile sakinlerimizin sosyal yaşamlarına anlam katan Rehabilitasyon Merkezimizde, Siirt battaniyesi, Çorap, Resim, Seramik , Atkı Dokuma, Kağıt Geri Dönüşüm, Örgü gibi çeşitli atölyeler yer alıyor.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.