Sonraki Önceki
“ASLOLAN O SONSUZ VE EBEDİ ÂLEMİ KAZANMAKTIR”

Darülaceze Çocuk Parkı’nın açılışında konuşan Başkanımız Hamza Cebeci, insanın arzu ve emelinin sonsuz yaşama olduğunu, bu arzu ve isteği veren yaratıcının mutlaka o isteğin karşılanacağı sonsuz ve ebedi âlemi de var etmiş olduğunu söyleyerek, &"aslolan o sonsuz ve ebedi alemi kazanmaktır.”dedi.

İçişleri Bakan Yardımcımız Selami Altınok Beyefendi’nin hanımları Gülhan Altınok Hanımefendi’nin önderliğinde İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcımızın eşleri Tuğba Uyar Hanım’ın koordinatörlüğünde ve Best FM’in sponsorluğunda Darülaceze Çocuk Yuvası’na kurulan yeni oyun parkının açılışı yapıldı.

Açılışa Başkanımız Hamza Cebeci’nin yanısıra, İçişleri Bakan Yardımcımız Selami Altınok Beyefendi’nin hanımları Gülhan Altınok, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcımızın eşleri Tuğba Uyar Hanım ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu Beyefendinin Hanımları, Bilfen Eğitim Kurumları Başkanı Osman Öztürk Beyin hanımları, Ak Parti Şişli Kadın Kolları Başkanı Habibe Macit, Darülaceze sakinleri ile birçok davetli katıldı.

Darülaceze’yi Abdülhamid Han’ın kendi özel eşyalarını bağışlayarak kurmuş olduğunu, bu güzel kurumda sakinlerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu, onlarla birlikte olabilmenin kendileri için onur olduğunu söyleyen Gülhan Altınok hanımefendi; &"Büyüklerimiz bizim yol gösterenimiz, rehberimizdir. Onlardan öğreneceğimiz çok şeyler var. Bundan sonra da ziyaretlerimizi sık sık gerçekleştireceğiz inşallah.”dedi.

Altınok Hanımefendi, sakinlerin dualarını almaya geldiklerini, bundan sonrada sürekli geleceklerini ifade ederek; &"Bu kuruluş çok büyük bir kuruluş. Sultan Abdülhamid’in Han’ın mal varlığını bağışlayarak ve 1800’lü yıllarda kurulmuş olup, günümüze kadar da hizmet vermeye devam ediyor. Ben burada olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum.”beyanında bulundu. Arkadaşlarıyla birlikte Darülacece’nin çocuk bölümünde çok güzel bir park yaptıklarını, boş olan terasta bu parkla birlikte çocuk seslerinin olacağını söyledi. &"Katkısı olan bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Arkadaşlarımız gece gündüz çalıştılar. Hep beraber elele gönül gönüle verek yaptılar. Bu bir gönül işidir. Para pul şöhret olabilir ama gönüllülük ayrı bişe. Herkesin parası var ama Allah herkese vermeyi nasip etmiyor. Ne güzel, sizlere vermeyi de nasip etmiş. Ben sizi tekrar tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Tekrar ifade etmek isterim, burada olmaktan çok mutluyuz. Her zaman da gelmeye devam edeceğiz.”diyerek duygularını ifade etti.

Başkanımız Hamza Cebeci de konuşmasına, bu güzel çocuk oyun alanının yapımında emeği geçen başta Gülhan Hanım olmak üzere, Tuğba Uyar hanımefendiyi ve ekibini kutlayıp tebrik ederek başladı.

İnsan ömrünün sınırlı ve kısıtlı olduğunu söyleyen Başkanımız Cebeci, &"Büyük düşünürlerden Bediüzzaman diyor ki: "İşte, insanın ebede uzanmış emelleri, kâinatı ihata etmiş fikirleri ve ebedî saadete uzanan arzuları gösterir ki, insan ebed için yaratılmış ve ebede gidecektir. Bu fâni dünya ona bir misafirhanedir ve ahiretine bir bekleme salonudur."der. Bu dünya bir misafirhane, bir bekleme salonundan ibarettir. Bir yere bir seyahate gideriz, elimizde bir bavulumuz bulunur. Üç gün, beş gün, bir ay kalır sonra döneriz. Yüz yıl da yaşasak, hayat sona erdiğinde bir an gibi gelecek yaşayanlara. Onun için insanlar, bütün mesaisini, bütün gücünü şu fani ve geçici dünyaya değil, ebedi ve sonsuz olan âleme tahsis etmeli. İnsanın arzu ve emeli sonsuz yaşama arzusudur. Bu arzu ve bu isteği veren yaratıcı mutlara o isteğin karşılanacağı sonsuz ve ebedi âlemi de var etmiştir. Aslolan o sonsuz ve ebedi alemi kazanmaktır. Dünya ahiretin tarlasıdır. Burada ne ekersek onu biçeceğiz. Ne yaparsak onun neticesini alacağız. Bu hesabı her zaman yapmalıyız.” beyanında bulundu.

Böyle müesseselerin oluşması için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerektiğini, etrafımızdaki insanları bu konuda teşvik etmemizin önemine vurgu yapan Başkanımız Cebeci, &"Etrafımızdaki varlıklı insanları teşvik edelim ki böyle müesseseler yaşasın. Gönül istiyor ki böyle kurumlara hiç ihtiyaç duyulmasın. Ama ihtiyaç duyulduğu zaman da en güzelini ve en mükemmelini millet olarak ecdadımıza yakışır şekilde en iyisini biz yapalım.”dedi.

Yeni yapılacak olan sosyal hizmet şehirlerine de değinen Başkanımız, &"İnşallah inanıyoruz ki en kısa zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız Darülacezeyi ziyaret edecek, o yapılacak olan, dünya çapında bir numara olan projenin temel atılış tarihini de buradan bize verecek, en kısa zamanda da o projeyi gerçekleştireceğiz. Dünyaya insanlık nedir, bu tip hizmet nasıl oluyor, millet olarak bunun örneğini sunacağız.”diye ifade etti.

Konuşmalar sonrasında misafirlerle birlikte Çocuk Oyun Parkı’nın açılışı gerçekleştiren Başkanımız Cebeci, öğle yemeğini de birlikte yediler.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.