Sonraki Önceki
VALİMİZ VASİP ŞAHİN SAKİNLERİMİZİN YENİ YILINI KUTLADI

İstanbul Valimiz Vasip Şahin ve eşleri Hanımefendi, Darülaceze'yi ziyaret ederek, sakinlerimizin yeni yılını kutladı.

Valimiz Şahin, sakinlerimizin mutlu olması ve rahat etmesi için devletimiz ve milletimizin birlikteliğinin devamını dile getirdi.

Şahin, bir buçuk asır önce yapılan ve günümüzde de misyonunu  devam ettiren Darülaceze’nin; din, dil, ırk ayrımı yapılmaksızın herkese sıcak yuva olduğunu, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğini söyledi. Bu güzide kurumun milletimizin büyüklüğünü gösteren en önemli yapı olduğunu, yaşlısına hürmet göstermesi ve yetimlerine sahip çıkmasıyla da önemli işlevi temsil ettiğini söyledi.

Sakinlerimizin her birinin kendileri için birer hazine olduğunu, büyüklerimize ve muhtaç insanlarımıza hürmetle hizmet ettiğimiz oranda istikbalimizden emin olacağımızı söyleyerek; “Büyüklerimiz; adetlerimizin, kültürümüzün taşıyıcılarıdır. Bu anlamda da toplumumuzun önemli bir ihtiyacını da karşılıyorlar. Burada bulunan anne ve babalarımıza teşekkür ediyor, hayırlı seneler diliyorum.”dedi.

İstanbul Valimiz Vasip Şahin, “İnşallah, gelecek yılın, daha huzurlu olmasını temenni ediyor, mutluluk, sağlık ve huzur ile birlikte İstanbullu hemşerilerime iyi seneler diliyorum.” dedi.

Bayan ve erkek sakinlerimizin bulunduğu daireleri tek tek ziyaret ederek çiçek dağıtan Valimiz Şahin, sakinlerimizle bir müddet sohbet ettikten sonra Başkanımız Hamza Cebeci’nin Makamı’nda yeni kurulacak olan “Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri”nin projeleri ile ilgi bilgi aldı. Her zaman olduğu gibi bu bu projede de Darülaceze Başkanlığımızın yanında olduğunu ve destek verdiğini Başkanımız Hamza Cebeci’ye iletti.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.