Sonraki Önceki
İBB ULUSLARARASI ÖĞRENCİ MERKEZİ’NDEN MİSAFİRLERİMİZ VARDI

İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi’nin (ICIST) farklı Ülkelerden gelen öğrencileri, Başkanımız Hamza Cebeci ile makamında biraraya geldiler.

Başkanımız Cebeci, İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi’nin (ICIST) Dünya kenti İstanbulumuzun uluslararası öğrenciler için entelektüel ve meslekî bir cazibe merkezi haline getirilmesine katkı sağlandığını, çeşitli etkileşim ve kültürel faaliyetler aracılığı ile uluslararası öğrencilerin sosyal entegrasyonunun sağladığını, şehrin hizmetlerine erişimlerinin kolaylaştırılması, uluslararası ve ulusal öğrenciler arasında gönüllülük bilincinin geliştirilmesi, uluslararası öğrencilerin İstanbul’a olan aidiyet duygusunun geliştirilmesi noktasında büyük bir boşluğu doldurduğunu söyledi. Merkezin yöneticilerine teşekkür etti.

Başkanımız Cebeci, Darülaceze’nin de bu öğrencilerimizin şehrimize entegrasyonunda önemli bir misyona sahip olduğunu ifade etti. “Darülaceze, din, dil, ırt farkı gözetmeksizin bütün mazlumlara sahiplik ettiğini, bunun ise dünya barışı için önemli bir algısal şema olduğunu söyledi.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.