Sonraki Önceki
DARÜLACEZE’NİN KURUCUSU İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Darülaceze Başkanlığı tarafından kurucusu Sultan İkinci Abdülhamid Han için Eyüp Sultan Camisi'nde akşam namazının ardından mevlit okutuldu.

Osmanlı İmparatorluğu'nun 34'üncü padişahı ve Darülaceze'nin kurucusu Sultan İkinci Abdülhamid Han, ölümünün 98. yılında anıldı. Darülaceze Başkanlığı tarafından Eyüp Sultan Camisi'nde düzenlenen mevlit programı öncesi cami avlusunda vatandaşlara Darülaceze’nin kendi mutfağında hazırlanan helva ve Osmanlı şerbeti dağıtıldı.

Programa katılan Başkanımız Hamza Cebeci, "Vefatının 98. sene-i devriyesinde kurumumuzun kurucusu, şefkat padişahı, Sultan Abdülhamid Han'ı rahmetle, minnetle ve dua ile yâd ediyoruz." dedi.

Eyüp Müftüsü Dr. Muammer Ayan, Mecidiyeköy Merkez Camii İmam Hatibi Kurra Hafız Ali Derman, Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Erhan Mete, Eyüp Sultan Camii Baş Müezzini Selahattin Gülen, Kurra Hafız Davut Şensoy, Kurra Hafız Hasan Tok’un yanısıra  Darülaceze sakinleri ve çok sayıda halkın katılımı ile gerçekleşen Mevlit’te,  Abdülhamid Han için edilen dua ettiler

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.