Sonraki Önceki
Hz.Yuşa’da duygusal anlar...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Müessese Müdürlüğü sakinleri Beykoz’da bulunan Hz. Yuşa’nın makamını ziyaret ettiler.

Sakinler, Makam-ı Yuşa’da, başta Darülaceze’nin banisi Ulu Hakan Cennet Mekân Sultan Abdülhamid Han olmak üzere, yaşamlarını kolaylaştıran onların üzerinde himayesini ve şefkatini eksik etmeyen Sn. Başbakan’a, Sn. Bakan'a ve kendilerine emek verenlere teşekkürlerini dile getirdiler. Darülaceze sakinleri bu kutsal mekânda ülkemizin huzuru, birliği ve selameti için de dua ettiler.
 
Toplumları ayakta tutan en önemli ögelerden birinin manevi dinamikleri olduğunu söyleyen Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan da, İsrailoğulları'nı göçebelikten kurtaran ve Arz-Kenan'a yerleştiren ve m. ö. 1082-972 yılları arasında yaşadığına inanılan Hz. Yuşa’nın bu kaynaklardan biri olduğunu söyledi. Bu tepenin ise tarihin ilk dönemlerinden itibaren kutsal bir yer olarak kabul edildiğini ve çeşitli uygarlıkların burada kendi dinlerinin mabet ve tapınaklarını inşa ettiklerini ifade etti. 

Bayhan, Darülaceze sakinlerinin tarihi ve turistik mekânlara olan ziyaretlerin devam edeceğini söyleyerek bu organizasyonun gerçekleşmesinde katkılarından dolayı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e de teşekkür etti.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.