Sonraki Önceki
Darülaceze “El Emeği Göz Nuru Ürünleri”yle Fuarda

Darülaceze Beyazıt’ta stand açtı.

Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nın 32.si için kurdelalar kesildi.

Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, İstanbul Beyazıt Meydanı'nda başladı. Darülaceze Başkanlığı ilk defa bu fuarda bir standla yer aldı.

Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, tarihî şefkat hareketi Darülaceze’nin bu kültür şöleninin içinde olmasının tarihî geleneği canlandırmak adına büyük anlam ifade ettiğini söyledi. "Çünkü 118 sene önce Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han’ın yapmış olduğu Nizamname’de "Beyazıt’ta Ramazan ayında yapılan sergilerde Darülaceze’ye yer verilir" talimatının yıllar sonra gereği yapıldı."dedi.

Darülaceze standında ziyaretçileri bir süpriz bekliyor

Sultan Abdülhamid Han’ın mirası olan Darülaceze’nin ilk defa bu fuarda temsil edilmesinin heyecan verici olduğuna dikkat çeken Bayhan, Darülaceze’nin 1896 yılında resmi açılışı sırasında Sultan Abdülhamid Han’a takdim edilen iki adet albümün tıpkı basımını yaptıklarını ve bu fuarda meraklılarına sunduklarını söyledi. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanlığı Standı’nda, bu albümlerin yanı sıra kurum sakinlerinin  yapmış oldukları birbirinden güzel "el emeği göz nuru"ürünler de bulunmakta.

11.00-24.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak 32. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı'nda, yaklaşık olarak 163 stantta 150'den fazla yayınevi bulunacak.

Fuarda ayrıca "Beyazıt Ramazan Sohbetleri"nde Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan 19 Temmuz 2013 günü fuar ziyaretçileriyle "Şefkat Medeniyeti’ni paylaşacak.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.