Sonraki Önceki
BÜYÜK DARÜLACEZE AİLESİ KAHVALTI BULUŞMASI

Büyük Darülaceze Ailesi Kahvaltı Buluşması Darülaceze Başkanlığının bahçesinde gerçekleşti.

Kahvaltı programına Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ak Parti MYK Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, Darülaceze İdare Meclisi Üyeleri Necmeddin Bilal ERDOĞAN, Abdülhamid Kayıhan OSMANOĞLU, Abdurrahman TOPBAŞ, Hasan ŞAHİN, Fuat KULAÇOĞLU, Namık AYHAN, Şerif ESENDEMİR, Tayyip YAŞAR, Düzce Belediye Başkanı Faruk ÖZLÜ, personelimiz ve aileleri katıldı.

Hep birlikte yapılan kahvaltının ardından gerçekleşen sine-vizyon gösterimi Ana babaya itaatin işlendiği Kur’an tilaveti ile başladı. Yeni Sosyal Hizmet Şehrinin tanıtım filmi, Darülaceze Belgeseli ve Darülaceze’de görev yapan personellerimizden Yusuf Adem UZUN, Hasan ASLANGİRAY ve Pınar Kansız TETİK’in yapmış oldukları farklı çalışmalar izlendi ve arkadaşlarımız Darülaceze Ailesinin parçası olmak hakkında kısa birer konuşma yaptı. Rehabilitasyon Merkezi Sorumlumuz Gülcan Batur TAŞKIN da Rehabilitasyon görüntüleri eşliğinde yapılan faaliyetlerden bahsetti.

Başkanımız Hamza Cebeci’nin selamlama konuşmasının ardından İdare Meclisi Üyemiz Bilal ERDOĞAN yaptığı konuşmada Darülaceze'nin faaliyetlerinden bahsederek, kurumun önemine işaret etti. Erdoğan, "Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’nin enerjisini görmek insanı sevindiriyor. Darülaceze’nin başında olduğu dönemde, Darülaceze’nin çok temel meselelerini yıka yıka bugüne geldi. Bugün yerleşkenin birçok yerinde kaçak olarak yapılan, çirkin görüntülerden, ucubelerden kurtuldu. Bugün orijinal vaziyet planına en yakın haline geldi." ifadelerini kullandı.

Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk da Darülaceze Ailesine hitaben yaptığı konuşmada; Darülacaze'nin köklü bir kurum olarak dünyaya örnek teşkil ettiğini söyledi.

Darülaceze'nin iyilik prensipleri çerçevesinde 1895'ten bu yana faaliyetlerine devam ettiğini belirten Selçuk, "İyilik, bize tevdi edilen en büyük emanet, kalplerimizin şifası. Yüce Rabbimiz, 'Allah iyilik edenleri sever.' diyor. İyilik ve yardımlaşmayı değerli kılan yegane kavram ise sevgidir. Bugün bizi bir arada tutan da sevgidir. Yaratılanı yaratandan dolayı seviyoruz. Bu anlayışla hareket ediyoruz. 'Allah bizi yetim ve öksüzlere, yolda kalmışlara, kimsesizlere memur eylesin.' diyoruz. Yetimi sevindirmek, dünyanın en büyük saadeti. Biz de yönetim anlayışımıza bunu yerleştirdik. Her zaman hakkın ve adaletin yanında yer aldık. Ülkemiz de beşeri kalkınmada, insani yardımlarda bugün dünyada ilk sıralarda yer almaktadır." diye konuştu.

Bakanımızın ardından Ak Parti MYK Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş bir konuşma yaparak; Darülaceze’nin tarihi ve sosyolojik önemine değinerek, geçmişte olduğu gibi bugün de önemli önemli bir hizmet kapısı olduğunu ifade etti.

Günün anısına çekilen Aile Fotoğrafı ile etkinlik sona erdi.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.