Sonraki Önceki
SERHAD ŞEHRİ EDİRNE ZİYARETİ

Günün ilk ışıklarıyla aşladığımız gezimizin ilk durağı Meriç Nehri’nin karşı kıyısındaki tek toprak parçamız olan Karaağaç oldu. Meriç kıyısına nazır bir mekanda yaptığımız kahvaltının ardından şu anda Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin yerleşkesi olan tarihi Karaağaç İstasyonunu ve Lozan Anıtını inceleme fırsatımız oldu.

Kültür, sanat ve tarih ile dolu eski başkentimizdeki diğer duraklarımız; Tunca Nehri kıyısında bulunan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Selimiye Camii, Türk İslam Eserleri Müzesi, Eski Cami, Üç Şerefeli Cami oldu. Edirne Valiliğince görevlendirilen mihmandarlarımız Cevat Güneş ve Şükrü Tuncer gezi boyunca ziyaret ettiğimiz mekanlar hakkında bizi bilgilendirerek yardımcı oldular.

Son olarak Edirne’nin meşhur “Ciğer Tava”’sını tatmak üzere konakladığımız mekanda bize katılan Ak Parti 25. Dönem Edirne Milletvekilimiz Şerafettin Demir ve İş adamı Mustafa İriş birer hoş geldiniz konuşması yaptılar.

Tarih ve kültür dolu bu gezinin gerçekleşmesinde payı olan başta Başkanımız Hamza Cebeci’ye, sponsorumuz TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Kal’a, ulaşım için bize araç tahsis eden Gürsel Turizm’e ve İdare Meclisi Üyemiz Fuat Kulaçoğlu’na çok teşekkür ederiz.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.