Sonraki Önceki
SANATÇILARDAN DARÜLACEZE'YE ANLAMLI DESTEK
Poll Production Yönetim Kurulu Başkanı Polat Yağcı’nın önderliğinde bir araya gelen sanatçılarımız Darülaceze'nin Arnavutköy’de inşaasına başlanacak olan Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrine destek vermek bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundular.

Sanatçılarımız Cengiz Kurtoğlu, Rafet El Roman, Mustafa Sandal, Nükhet Duru, Deniz Seki, Serdar Ortaç ve Murat Dalkılıç, konser gelirlerini Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinde “Sanatçı Evi” olarak kurulacak birime bağışladı.

Basın toplantısında yer alan konuşmacılar şunları söyledi; Poll Production Yönetim Kurulu Başkanı Polat Yağcı “Ben şahsım ve şirketim adına; bu yaz yaptığımız Türk Hava Yolları sponsorluğundaki konser serisinden elde ettiğimiz geliri bu projeye bağışlamaya karar verdim. Bu süreçte, projeyi duyan sanatçılarımız da büyük ilgi gösterdiler. Bu proje herkesin projesi sadece burada olan sanatçıların değil. Sanatçılar, yapımcılar yani tüm sektör taşın altına elini koysun" dedi.

Mustafa Sandal: Sektörümüze emek verdikten sonra dramatik hikayelere maruz kalan çok değerli isimleri görüyoruz, üzülüyoruz. Dostum Polat Yağcı'yla konuşurken Cumhurbaşkanımızın önderliğinde böyle bir projeyi hayata geçirme fikrini söylediğinde çok mutlu oldum. Sevgili Polat'ın bu konuda çok kararlı olduğunu görünce ben de konserimden gelen ücreti projeye aktaracağımı belirttim.

Nükhet Duru: Uygar ülkeler yaşlanan sanatçılarını, zordaki insanlarını kurda kuşa muhtaç etmez. Biz de o ülkeler sınıfına girdik sayılır.

Cengiz Kurtoğlu: Aranızda en yaşlı ben olduğum için orada yaşamaya en yakın olan benim. Belki iğnenin ucu kadar katkımız olacak ama orada hepimizin bir evi olacak.

Rafet El Roman: Gençliğe aldanılmamalı. Frank Sinatra'nın bir şarkısı vardı. Diyor ki, ben gençliğin ne olduğunu biliyorum ama siz yaşlılığın ne olduğunu bilemezsiniz. Bu tarz mekanların artmasını diliyorum.

Toplantıda konuşan Başkanımız Hamza Cebeci, yeni yerleşkede de herkese kucak açacaklarını söyledi. Efsane boksör Muhammed Ali'yi örnek gösteren Cebeci, "Muhammed Ali, aktivistti ve mazlumların sesiydi. Son zamanlarında Parkinson hastasıydı, bir kibriti çakamıyordu. Yarınlarımızın ne olacağı belli değil" dedi. Cebeci, herkesin desteğiyle yeni yerleşkenin dünyanın en iyisi olacağının sözünü verdi. Basın toplantısının ardından sanatçılarımız Cumhurbaşkanlığının sure ikramına katılarak misafirlere elleriyle aşure ikram ettiler.
Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.