Sonraki Önceki
Edirne, Tarihî Darülaceze’nin sakinlerini ağırladı

Tarihî Darülaceze sakinleri Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış, eşsiz tarihi eserlere ve dini motiflere sahip olan ülkemizin cennet köşelerinden Edirne’yi ilk defa gezdi.

Sabah kurumdan ayrılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanlığı sakinleri dört saatlik bir yolculuktan sonra Edirne’ye vardılar. Önce, Balkan Savaşı Müzesi’ni (Şükrü Paşa Anıtı), Eski Camii, 3 Şerefeli Camii, Mimar Sinan’ın ustalık eseri olan Selimiye Cami’sini daha sonra ise Saray İçi’ni (Er Meydanı) ve Selimiye Vakıf Eserleri Müzesi’ni görme fırsatı buldular.

Darülaceze sakinleri geziden duydukları mutluluğu ifade ederken, öncelikle bu imkânları sağladıkları için Sayın Başbakanımızın şahsında Sayın Bakanımıza ve Sayın Başkanımıza çok teşekkür ettiler. Sakinler daha önce de gerçekleşmiş olan Çanakkale, Söğüt, Bilecik gezilerine katıldıklarını, böyle muhteşem tarihi hazineleri bize miras bıraktıkları için ecdadımızı hayırla ve dua ile yad ettiklerini mefhum ettiler.

Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, Ramazan ayının manevî ve Edirne'nin ihtişamlı atmosferinde gerçekleşen bu gezinin sakinler üzerinde olumlu etki yaptığını, şehir içi ve şehir dışı gezilerle sakinlerin farklı bir mutluluk yaşadıklarını söyledi. Bu gibi tarihî ve turistik mekânlara olan ziyaretlerin devam edeceğine vurgu yapan Bayhan, Çanakkale gezisinde Kağıtane Belediyesi’ne, Bilecik, Söğüt  gezisinde Zeytinburnu Belediyesi’ne ve Edirne gezisinde Beykoz Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.