Sonraki Önceki
Şiir Meydanı’ndan muhteşem final!

Şiir Derneği tarafından bir açık edebiyat etkinliği olarak düzenlenen Şiir Meydanı, muhteşem sezon finali ile Alayköşkü, Ahmet Hamdi Tanpınar Kütüphanesi'nde gerçekleşti.

Yoğun katılımın görüldüğü programda Şiir Derneği Başkanı Nevzat Bayhan, Şiir Meydanı’nın sezon finalini yaparken, Eylül’de gerçekleştirecekleri yeni festival ile şiir severleri; Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şairleri ile buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Bayhan, "Davetimizi geri çevirmeyerek, bizi kırmayan kıymetli şairlerimize ve siz değerli şiir severlere katılımlarından doyalı medyunu şükran olduğumuzu söylüyor, gayret ve ilginizin devam etmesini diliyor, başta ikramlarıyla bizi yalnız bırakmayan Bülent Katkat ve mekânı bize tahsis eden Turizm ve Kültür Bakanlığımız olmak... üzere etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."diyerek duygularını ifade etti.

Programda Şair Adnan Özer, Mayıs’ın ilk haftasında Irak Babil Kültür ve Sanat Festivali’nin şiir programı hakkında bir sunum yaptı. Serdar Çelik ise 20. yüzyılın bir başka büyük şairi olan Şilili Pablo Neruda’nın Nazım Hikmet’e yazdığı, bilinmeyen bir şiirini izleyenlere sundu.

Şairlerimizden Hasan Suver, İbrahim Zarifoğlu, Ekrem Kaftan, Amerikalı şair Mel Kenne, Cenk Gündoğdu, Serdar Çelik, Sedat Yılmaz, Turan Sağlamyürek, Orhan Rıza Şat, Yeşil Şadiye İnkayalı, Mehmet Nuri Yardım ve Havva Balcan şiirleriyle "Şiir Meydanı"ndaydılar.

Alman Şair Gerhard Falkner Muhteşem sunumuyla Şiir Meydanı Eylül'de başlamak üzere tatile girdi.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.