Sonraki Önceki
'Darülaceze, Sevgi Pikniğindeydi’

Darülaceze personeli, aileleri ve sakinleri piknikte bir araya geldi.

"Darülaceze ailesi"nde heyecan sabahın erken saatlerinde başladı. Okmeydanı’nda kurum bahçesinde toplanan piknik katılımcıları sabahın erken saatlerinde alanına intikal etti. Kahvaltı ile başlayan program leziz ızgara ve sohbetlerle devam etti.

Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan piknik alanını dolaşarak tek tek bütün misafirlerle yakından ilgilendi; "davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum"dedi.

Bayhan burada yapmış olduğu konuşmaya, organizasyonun gerçekleşmesinde katkılarından doyayı DSİ’ne, İETT’ye, Hotel Sultanhan’a, ANT Hotel’e ve  Lal Otel’e teşekkür ederek başladı.

Şehrin ortasında olmasına rağmen Darülaceze’nin bahçesinin de en az bu piknik alanı kadar güzel ve nezih olduğunu söyleyen Bayhan,  sürekli aynı mekânda olmalarından dolayı mekân değişikliğinin sakinlerin ruhsal yenilenmelerini sağladığını, DSİ’nin de kapılarını açarak örnek bir sorumluluk sergilediğini belirtti.

Bayhan: "Bu tür organizasyonlar toplumsal dayanışmayı, birlik ve kaynaşmayı sürekli canlı tutmaktadır. İnsanların gönlüne ekilen sevgi tohumları en değerli ve verimli meyvalarını hem ekene vermekte hem de topluma sunmaktadır.  Bir şefkat kurumu olan  Darülaceze merhamet ve sevgiden örülmüş bir gönül sarayıdır. Bu sarayın muhteşem sakinlerinin zaman zaman dış ortamlarda bir araya gelmesi ruhsal bir tazelenme ve yenilenmenin de kapısını aralamaktadır.

Çok yönlü faydasını gördüğümüz; Boğaz,  Edirne, Çanakkale, Bursa, Söğüt gibi kültür gezileri yeni programlar dahilinde devam edecektir.

Bu güzel birlikteliklerin oluşmasında gayret gösteren, kurumu bize hediye eden ve günümüze kadar gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımızı arzediyoruz."dedi.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.