Sonraki Önceki
Başkonsolos Gabor: Darülaceze örnek bir hoşgörü ve şefkat mekânı

Macaristan İstanbul Başkonsolosu Kiss Gabor, Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı ve DEİK-DTİK Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Osman Şahnaz, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Asistanı Livia Akcal ile birlikte Darülaceze Müessesesi'ni ziyaret etti.

Darülaceze’nin mükemmel bir sosyal yaşam organizasyonu örneği olduğunu söyleyen Macaristan İstanbul Başkonsolosu Kiss Gabor, "Tarihi geçmişine baktığımızda böyle bir yaşam merkezinin günümüzde de bir hoşgörü örneğini oluşturduğunu imrenerek izlemekteyiz"dedi.

Başkonsolos Gabor, kimsesizler için oluşturulmuş olan bu mekânın coğrafi olarak da insana huzur veren bir atmosferi olduğunu ifade etti.

Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan ise, Medeni memleketlere örnek olan, hatta çağının en modern şefkat merkezi olan Darülaceze’nin, camisiyle, kilisesiyle, havrasıyla; din, dil, ırk ayrımıolmaksızın 117 senedir hizmetlerine devam ettiğini söyledi.

Gezilerine Çocuk Yuvası’ndan başlayan misafirler duygulu anlar yaşadı.

Başkonsolos Gabor, beraberinde getirdikleri hediyeleri Darülaceze sakinlerine dağıtarak birlikte hatıra fotoğrafıçektirdiler.

Macaristan İstanbul Başkonsolosu Kiss Gabor, Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan’a, "Edebiyatı çok sevdiğinizi biliyorum.Onun için size meşhur edebiyat kitabımızı sunmak istiyorum."dedi. Bayhan da teşekkür ederek Başkonsos Gabor’a Darülaceze Müessesi atölyelerinde sakinler tarafından dokunan bir battaniye hediye etti.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.