Sonraki Önceki
Darülaceze İdare Meclisi Bakan Şahin’in Başkanlığında ilk toplantısını yaptı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze İdare Meclisi Üyeleri Bakanımız Sn. Fatma Şahin’in başkanlığında toplandı.

Toplantı, İdare Meclisi Başkanımız Sn. Fatma Şahin’in yanısıra, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı İkinci Başkan Sn. Ahmet Zahteroğulları, İstanbul Valisi Sn. Hüseyin Avni Mutlu, Vakıflar Genel Müdür Sn. Adnan Ertem, Darülaceze İdare Meclisi üyeleri; Cennet Mekân Ulu Hakan Abdülhamit Han'ın 3. kuşak torunu işadamı Sn. Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Öztürk, İşadamı Sn. Abdurrahman Topbaş, İşadamı Mimar Sn. Hamza Cebeci, Yrd. Doç. Dr. Sn. Gülşen Öztürk, İstanbul İl Özel İdare Sekreteri Sn. Sabri Kaya, Yeminli Mali Müşavir Sn. Tayyip Yaşar, Darülaceze Müessese Müdürü Sn. Nevzat Bayhan ve Avukat Sn. Zehra Sevingen Sağır’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Bakan Şahin’in İdare Meclisi Üyelerini tebrik ettikten sonra Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan'ın kurumun bütçesi ve yapılması gereken acil konular ile ilgili sunumundan sonra gündem maddeleri tartışılıp karara bağlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Darülaceze Müessesesi İdare Meclisi Başkanı Sn. Fatma Şahin yaptığı açıklamada,savaş yıllarından gelişen bu muhteşem iyilik porjesini çağın şartlarına göre yeniden modernize ederek hekettiği zirveye kavuşturacaklarını söyledi.Bakan Şahin, Darülaceze Müessesesi içerisinde Sultan Abdülhamid Han Darülaceze Müzesi ve Kütüphenesinin kurulması için karar aldıklarını belirterek, ecdadımızın sevgisini, merhametini ve hoşgörüsünü dünyaya mesaj olarak sunmak için bu müzenin ve kütüphanenin önemli olduğunu ifade etti.

Listeye Geri Dön

YARDIM ÇEŞİTLERİ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.